Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az baj ha a videókártya...

SadSpook kérdése:

Az baj ha a videókártya csatlakozójánál a rézcsíkok csak a feléig vannak? Sapphire rx560 4gb -Alzás. Vajon hamisítvány?

Figyelt kérdés
Segítsetek!

2018. aug. 21. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Hello, egy képet tudnál kirakni pontosan hogy is néz ki az a csatlakozó? A megosztáshoz használd mondjuk az imgur.com nevű oldalt és ha felraktad oda a képet, másold be a linket ide. Mindaddig is, amég ezt elkészíted akár le is próbálhatod a gépben, ha akarod. Ha amúgy hibamentesen üzemel, akkor nem valószínű, hogy gond lenne.
2018. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez csak az én fantáziámat piszkálja, amit most fogok kérdezni. [link] - az ezen a weboldalon a "Specification" fülre ráklikkelve lejön a VGA pontos leírása. 2 féle van ott, az egyik a 11267-00, a másik a 11267-18. Ezek közül melyik van meg? Ha az utóbbi, akkor te a butított RX560-at vetted meg. Ha az előbbi (11267-00), akkor a teljes értékű RX560 van meg. Hogy "butítás" alatt mire is gondolok: [link] - tudom, origo, de általában csak a politika témakört érdemes kerülni rajta :D
2018. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
#3 Meg a filmeset.
2018. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos, a 75w-os kártya helyett egy 45wattos kártya érkezett meg! Nem tudom hogy ez számít-e a játékoknál! Szerintetek? Itt a kép: [link]
2018. aug. 21. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, ez a csatlakozó nekem nem teljesen stimmel. Gondolom még nem használtad, szóval mielőtt be akarnád helyezni a gépbe, szerintem hívd csak fel az Alza ügyfélszolgálatát és mondd el nekik, hogy az érintkezősor fele valahogy lemaradt.
2018. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 CspCsj ***** válasza:

"Csak" annyi, hogy nem a PCIe x16 foglalat, hanem a feleakkora hosszú PCIe x8.

Van x1, x4, x8, x16 hosszú:

[link]


Itt 45W és PCIe x8-nak írják:

[link]


Itt egy tesztben letakarták A GTX-Titán csúcskártya foglalatának felét, hogy x8 sebesség legyen, de nincs különbség az x8 és x16 között:

[link]

2018. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magyarul, a teljesítmény marad? Mert ahogy néztem az órajele 60-al marad le a 75Wattos kártyáétól!
2018. aug. 22. 08:10
 8/9 CspCsj ***** válasza:

Ha már kibontottad - nyugodtan kipróbálhatod.

Nem hiányosan lett legyártva.


Már RX460-ból is volt ilyen: [link]


Az x8 foglalat nem lassítja, - csak jelent valamit hogy a Titan csúcsmodellnél sem mértek kisebb értékeket x8 sebességen.


Persze az alaplapon egy PCIe 1.x verziós foglalat korlátozhat, - de nem hiszem, hogy olyan régi alaplapod lenne.

2018. aug. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Azért ha egy kártya 8x-os az sose jelent jót, főleg ilyen megoldásnál. Én elállnék az üzlettől nagyon gyorsan (visszaküldheted nekik tizenpárnapon belül és a pénzedet visszautalják) és vennék egy normális verziót mert azért ennél a kártyánal az x8-as verzió nem csak az érintkezősávban van megnyirbálva.
2018. aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!