Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen-t használók (és Intelről...

Ryzen-t használók (és Intelről áttérők) mik a tapasztalataitok, tippjeitek?

Figyelt kérdés
Gépépítéshez úgy általában, erő, megbízhatóság stb.

2018. aug. 12. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántam meg (i7-6700K-ról váltottam Ryzen 1700X-re). Egyetlen dolog van, amire figyelni kell, az a memória. Erre háklis a platform, és inkább érdemes kicsit beáldozni a sebességből, a kompatibilitásért cserébe. Illetve ha Te el tudod viselni a Windows 10-et, akkor ajánlom a második szériát, mivel ott azért javult a helyzet.


Teljesítményt tekintve akkor jobb a Ryzen, ha több szálat tudok használni, azonos számnál minimálisan erősebb volt a 6700K. De játékoknál sem érzem ennek hátrányát, pedig ott még masszívan megy a 4-6 szálra írás.


Amiben sokkal jobb a Ryzen, az a hűthetőség, és a hűtés. Ez egyrészt köszönhető annak, hogy az AMD nem zsi... skót arra, hogy forrassza az IHS-t, másrészt pedig már a gyári hűtője is elég jó (bár nem járt a processzorhoz, volt némi bonyodalom a vásárlásnál, és kialkudtam egy ilyet kárpótlásképp).


Megfelelő memóriákkal tökéletesen stabilan üzemel, ráereszthetek 12 órányi Prime95-öt is, nem hibázik.

2018. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nyomtam a zöldet! :)
2018. aug. 13. 08:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!