Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy beleegyezzenek egy új gép megvételébe?

Figyelt kérdés

A probléma az hogy akárhogyan magyarázom hogy a régi 5 éves gép eléggé lassú már már fagy is nem megy rajta semmi. De a szüleim nem akarnak beleegyezni abba hogy vegyünk egy új pct. Mivel vehetem rá őket hogy ők is beleegyezenek? mutassam meg h milyen szánalmasan lasssú a mostani gép vagy mi??

A képeket (Biztonsági mentések)is egyre nehezebb feltenni a külsőmeghajtóra... A net meg jó gyors amúgy de a gépen eléggé fagy... mit tegyek hogy ők is lássák hogy ez a gép már most nem nagyon jó semmire??

itt a config (proci,hdd,ram)


Intel celeron 445 CPU 2,29GHz

149 GB (jelenleg felezetten partícionálva 75GB c: 74GB a másiknak)

2GB DDR3 RAM 800MHz



2018. aug. 2. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

DDR2 lesz az a DDR3.

Futtass HDD Sentinelt és Memtestet, szerintem a kettő közül valamelyiknek lesz baja, és mutasd meg nekik az eredményeket.

Egyébként meg anyagilag megtehetitek? Mert ha nem, vagy nehezebben, akkor ne vegyetek új PC-t. 100 ezer alatt nem kaptok értelmeset.

2018. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen. De a jövőhónapba vagy Aug. végére terveztem a dolgot
2018. aug. 2. 21:15
 3/7 A kérdező kommentje:

A memtest et honnan töltsem le??

Vagy ezt hogy kell??

2018. aug. 2. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell neked új számítógép, ha még a Google-t sem tudod használni...

[link]

2018. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már rég megvan (úgy 1 órája) csak éppen nyomom az F2 t belép a BIOS ba beállítom a pendrivet utánna boot és lám indúl a windows... Nem bootol a gépem!! Ez normális és még mindig a pendrive ra van állítva... A pendrive már rég nincs bedugva... Újraindítom a PC t és elindúl a USB STICK BOOT beállítással a windows...
2018. aug. 2. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Hard Disk Boot Priority alatt állítgasd, ezzel én is sz0pt@m egy órát PC-s pályafutásom hajnalán...
2018. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Érted?? nem? most próbáltam a windows telepítőmet is (utoljára 2 hónapja telepítették a gépet) és azzal se bootolt ugyan úgy beállítva minden és mégsem bootol a pendrive... És van az alábbiak -SATA

-USB

-FLOPPY

-DVD

BOOT menuben dvd az nem lesz nekem jó mert nem jó a lemezlejátszó...FLOPPYM meg nincs...

Az USB vel nemtudom hogy mi a jó isten van...

2018. aug. 2. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!