Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség teljesítményben...

Mi a különbség teljesítményben a Sapphire HD5870 Vapor-x 1gb és a 2gb között?

Figyelt kérdés

Ahogy láttam az 1gb-esbe a GPU 875Mhz a 2gb-esbe csak 850Mhz menyit számít ez teljesítményben? Esetleg teszteket linkelhetnétek. És mondjátok meg ti melyiket választanátok


Előre is köszi


Ja és Crossfire-ba lenne használva 2 ugyan olyan kari


2010. jún. 19. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
aza 25 mhz semmit nem számít. Ebből a kártyából sztem a cf még bőven felesleges egy is bivaly erős. De ha mindenképpen cf én akkor az 1 gb-osat választanám. A 4gb vram felsleges sztem.
2010. jún. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Osynho ***** válasza:

5870 CF :O Azigen! A Nasa-nál dolgozol? :D A +25 Mhz "tuning" óriási vicc. Vedd az olcsóbbat és húzd meg otthon. (bár egyébként is kérdéses, h mivel tudod kihajtani ezt a két szörnyet).

A CF rendszer vram mennyisége az egyik kártya vramjával egyenlő. Szóval 2x2gb vram 2gb-nak számít, mivel ugyanazok az "adatok" megtalálhatók mind a 2 kártyában az adott pillanatban.

2010. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor a 2x2gb ramból csak 2 fog látni nem 4-et? :O
2010. jún. 19. 21:33
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon gondolkozok mert nem akarok mostanában fejleszteni ha ezeket megveszem.

És erről mi a véleményetek? Ez jobb vagy a vapor-x?


MSI R5870 Lightning

2010. jún. 19. 21:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja még egy fontos kérdés ha pl belerakok egy MSI R5870 Lightning a gépbe rakhatok mellé más fajta karit mondjuk egy HD5870 vpor-x-et vagy esetleg egy sima HD5870-et menni fog úgy is?
2010. jún. 19. 21:39
 6/7 Osynho ***** válasza:
Én biztos nem vennék CF-et. Óriásit buksz rajta rövidtávon, a játékok nem igényelnek ekkora teljesítményt, mire meg kellene ennyi erő, addigra jóval olcsóbb lesz egy ilyen kártya. De ez csak az én véleményem. Gyakorlatilag mindegy, hogy milyen 5870-et teszel CF-be mennie kell, csak a gyengébbhez fog igazodni az erősebb. A 2x2gb vram az 4 gb, csak mivel egy adat 2x is helyet foglal a kártyák memóriájában, tehát mind a kettő kariban, így a gyakorlatban 2gb-nak számít.
2010. jún. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem és köszi a válaszokat :)
2010. jún. 20. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!