Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra melyik a jobb processz...

Játékra melyik a jobb processzor? I3-8100 vs Ryzen 5 1500x?

Figyelt kérdés
A PCX-en kommentelte vki, hogy még az AMD procit is maga mögé utasítja, ezért ez az új ár/érték bajnok és később drágulhat azzal, hogy már megjelentek az olcsóbb 1151 v2-es alaplapok. A yt-on is láttam olyan tesztet, amin maga mögé utasította több játékban a Ryzen-t pedig az 8 magos és mindenki odáig meg vissza van ezzel az új proci családdal. Budget gamer gépbe melyiket lenne érdemes venni? Az a tervem, hogy majd nyáron vennék bele videokártyát amikor már lejjebb mentek az árak, addig meg el leszek a UHD 630-as iGPU-val ilyen régebbi játékokkal, mint az ETS vagy GTA 4 low beállításokon fullHD-ben.

2018. máj. 3. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ryzen 5 jobb, időtállóbb. De ezt a kérdést feltetted már 1x
2018. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1: Nem az 1500x-re vonatkozóan, hanem egy másik procival kapcsolatban. De az időtállóság alatt mit értesz? Csak azért nem értem, mert minden tesztben simán felveszi az i3 a versenyt.

https://www.youtube.com/watch?v=MTHNJVdjE1s

Nézd meg, mindegyik játékban jobbak a mutatói.

Szóval nem tudom miért időtállóbb? A 8 mag miatt? De annak meg ezek szerint játékban nem sok jelentősége van.

2018. máj. 3. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:

milyen 8 magról beszélsz?

8 szál és 8 mag közt elég nagy a különbség.

Ryzen-nél olcsóbb a tuning, mert egy B350-es lap is elég, plusz a gyári hűtő ér is valamit.


Mint hogy nincs videokártyád, ez a ryzen nálad ki van lőve, tekintvén hogy IGP csak ryzen g2200 és g2400-ban van. Ha simán ezt veszed vga nélkül, el se indul a géped.


1500x meg alapjáraton nem éri meg, mert 1400-at húzod picit és ugyan azt kaptad, olcsóbban, pontosan ezért vagy 1400 vagy 1600 ami megéri.


Ha nincs kártyád, maradj az intelnél.

2018. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Ryzen 5 1500X erősebb és igazándiból itt sok ember ugy gondolja nem! Pedig megéri mert egy jo alaplappal i7 7700-as teljesitmenyre lehet huzni szerintem pedig a legjobb ryzen az 1.gen-től! De ez az én tapasztalatom
2018. máj. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Csak annyi a szépséghiba, hogy eszembe nem fog jutni tuningolni, ugyanis totál mezei felhasználó vagyok. Tulajdonképpen csak egy budget gamer gépre lenne szükségem, amivel fullHD-ban (és nem feltétlenül max grafikán) tudnám futtatni a GTA 5-öt.
2018. máj. 4. 00:23
 6/8 anonim ***** válasza:

De ha nincs abszolút videokártyád, akkor az 1500x ki van lőve, mert nincs benne IGP, el se indul a géped vele. Ha most veszed, akkor marad az intel.


Egyébként a 8 szál miatt éri meg a ryzen, mert vannak játékok, amik nem csak magot de szálat is kihasználnak, ott már érződik, hogy jobb (plusz ha megy/fut valami a játék mellett, akkor ott is hasznosabb a több szál).


Mondjuk felesleges olyan embernek magyarázni, aki már elhatározott valamit és csak a saját elképzelésének való megerősítést fogad el.

[link]

2018. máj. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: És az i3-8100 vs Ryzen 5 2400G összevetésben melyik a jobb választás játékra? Mert ha utóbbi jobb, akkor inkább azt veszem, főleg hogy az iGPU-ja sokkal erősebb és tökéletes lenne, amíg nem veszek egy dedikált GPU-t.
2018. máj. 4. 12:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez annak szól aki azt mondta hogy a A Ryzen 5 1500X erősebb na szóval oké hogy az 1500X erősebb és B350-es alaplappal is lehet tuningolni, de azért egy X370-es alaplappal jobban lehet tuningolni az X-es AMD-ket mivel az X-es AMD-k-ben több a tuning potenciál és ezért ha valaki tuningolni akar és ebből a szempontból a maximális teljesítményt akarja kihozni akkor X-es processzorhoz X-es alaplapot vegyen főleg úgy hogy árban nincs nagy különbség az X370-es és B350-es alaplap között, viszont ha olyan Ryzen processzorral rendelkezik valaki aminek a nevében nincs az X akkor elég a B350-es alaplap is mivel az X nélküli processzort úgy sem tudod annyira megtuningolni amennyire az X-es processzort egy X370-es alaplapban, ja és az alap léghűtés jól lehűti az AMD Ryzen processzort de tuningra nem igazán alkalmas, a másik dolog, ha egy 1500X alap órajelen gyengébb mint az i3 8100 akkor nincs az a processzor tuning ami az 1500X-et felhúzza az i7 7700 játék teljesítmény szintjére ez butaság, mivel a kérdező játékhoz szeretne a rendelkezésére álló keretéből processzort venni, ezért neki a processzor játékban leadott teljesítménye a fontos és nem a processzor munka teljesítménye. Kérdező azok az AMD Ryzen processzorok tartalmaznak videókártyát amelyeknek a dobozán van egy G jelölés, oké ez Májusban feltett kérdés volt a részedről, azóta már biztos használod is a gépet, de én még csak most olvastam el a kérdésedet, remélem tudtam segíteni, egy tanács, ha arra vagy kíváncsi hogy játékokban melyik processzor az erősebb akkor érdemesebb olyan teszteket nézni ahol nem táblázaton látod a játék tesztek eredményeit, mert azok manipulálhatók, sokkal inkább érdemes olyan játék teszteket nézni ahol látod azt hogy milyen játékokkal tesztelik a processzor teljesítményét pl mint ahogyan itt is látható https://www.youtube.com/watch?v=Mr2B0RJd7Nc&t=3s
2018. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!