Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet a notebbokomban lévő...

Lehet a notebbokomban lévő HDD-t SSD-re cserélni? Van értelme?

Figyelt kérdés

Asus k53sd notebookom van, 5 éves. Elviselhetetlenül lassú lett.. Azt olvastam, hogy a kívülről ért ütődések kárt tesznek a HDD-n (talán ez lehet az oka? hetente kétszer utaztam vele 150 km-t, esélyes, ha tényleg így van).

Lehet HDD-t SSD-re cserélni? Ha igen, van értelme?

A rendszer újratelepítése nem segített rajta. Felesleges programokkal, hülyeségekkel sincs tele a gépem, nem vírusos, stb.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. ápr. 17. 13:20
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

ez lenne az.

2018. ápr. 17. 13:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, a keret ismeretében tudunk segíteni választani.
2018. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

HDD magától is belassul, főleg a 2.5 colos notebook fajtájúak.

SSD-vel messze gyorsabb lesz a betöltés és írási teljesítmény is javul. Szóval igen, megéri kicserélni rá, a határt csak a kereted szabja meg, 250GB alá nem érdemes adni SDS-nél, de ha van rá elég pénzed, mehet az 1 terás ssd is.

2018. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Samsung 500 GB-osokat nézegettem. Mi a véleményetek róla? Vagy mást ajánlanátok inkább?

TLC vagy MLC?

LPDDR3 vagy LPDDR4?

Olyan max. 50.000-ig szeretnék költeni rá.

Láttam, hogy van sokféle csatlakozó. Jól gondolom, hogy nekem a SATA III kellene? :D

Samsung MZ-76E500E ?

Köszi előre is! :)

2018. ápr. 21. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!