Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hangkártyát ajánlanátok...

Milyen hangkártyát ajánlanátok HyperX Cloud II mellé?

Figyelt kérdés

Ehhez a fejhallgatóhoz alapból adtak egy 7.1-es hangkártyát, USB-set, és sokszor hallottam már hogy az egy rakat szr. Milyet érdemes venni? Alaplapba szerelhetőt, vagy külsőt? Melyik modellt, melyik gyártótól?


Válaszaitokat előre is köszi!



2018. ápr. 2. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Külső és belső között nem nagyon van hallható delay, a külsőt általában a laptoposok szeretik jobban.


Soundblaster Z fölé felesleges menni, alatta pl vannak asus xonar -ok, a legjobban úgy válaszolhatnánk, ha tudnánk milyen alaplapod van (hang chip miatt), és ha mondanál egy árkeretet. Mostani kiadású alaplapok mellé felesleges 10k alatt hangkártyát venni, nem kakival szerelik fel őket.


Megjegyzés:

[link] Ha itt tennéd fel kérdésed, akkor összességében jobb válaszokat kaphatnál.

2018. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Belső hangkártyákat felesleges vásárolni, hiszen mint mondták, az alaplapi modulok már nagyon fejlettek. Régi alaplapokban (~10 évesek) még problémás, azóta nagyon sokoldalúak. Külső hangkártyának van egyedül értelme, hiszen akkor az elektromos zajjal teli környezetből (gépházból) fizikailag ki tudod emelni és elkülöníteni az átalakítót, így a hangzás tisztább lesz, tehát így még akár értelme is lehet bizonyos esetekben. Amennyiben azt tapasztalod, hogy recseg a fejhallgató, miközben zenét hallgatsz, akkor mindenképpen venni kéne egyet.


Azonban a hangkártyák előnye itt véget is ér. Ez egy belépőszintű fejhallgató, nincs szüksége egy alaplapinál izmosabb hangkártyára, hiszen alacsony az impedanciája. 50 ezres stúdiófejhallgatók alatt általában nem szoktunk hangkártyát ajánlani, csak ha a gépház miatt indokolt. Amennyiben a hangminőséggel vagy elégedetlen, akkor fejhallgatót kell vásárolni, nem hangkártyát.

2018. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A probléma nem a fejhallgatóval van (profik is használják ezt; CS:GO eSport játékosok, nagy videós gamerek, többek között a TheVR és ők tényleg csak profi cuccokat használnak és haj jól tudom ők nem panaszkodnaki ilyesmikre). Azt tisztázzuk, hogy az alaplapomba (ASUS B150-PLUS) nem tudom bedugni a fejhallgatót semmilyen szín alatt a kábel hossza miatt. Csak a gépház előlapján található 3.5mm jack csatiba tudom (az is az alaplapi hangkártyát használja?). Illetve úgy meg vagy csak a mikrofon vagy csak a füles működik mivel én a füles mikijét használom és nincs combo jack az előlapon. Alapvetően ezért a 7.1el használom az usb-s hangkártyával amit mellé adtak. A panaszaim az alábbiak: a fejhallgató zúg, zaj van a hangban, néha még röcsög is. Ezért gondoltam, hogy erre értelem szerűen eg hangkártya a megoldás. A pénz keret: amennyi megoldja ezt a problémát és jó lenne ha tudnám használni a 7.1et az új hangkártyán. Nem lehet elvárni, hogy tudjam forintban mert nem vagyok otthon a témában, különben nem kérdeznék. Ezek mellett én sosem vásárlok árra szabva, hanem annyiért amennyi kielégíti az igényeim, ezesetben megoldja a problémám.
2018. ápr. 3. 10:56
 4/7 A kérdező kommentje:
*tehát ennek értelmében biztosan külső hangártyát szeretnék venni.
2018. ápr. 3. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:

A HyperX Cloud II a Takstar Pro 80 stúdiófejhallgatót használja alapmodellként, mindene ugyanaz. Itthon Omnitronic SHP-600 néven lehet megvásárolni, 12 ezer forintért. A kingston meg annyit módosított rajta, hogy hozzácsapott egy csapnivaló mikrofont és egy csapnivaló hangkártyát + 20 ezerért. Ez egy belépőszintű stúdiófejhallgató. Igen, a botfülű gémereknek nem is kell jobb, hiszen a csgohoz nem a hangminőség a lényeg, hanem az, hogy a HQ a mozgás frekvenciáján legyen a legérzékenyebb. A karakterisztikája ennek a stúdiófejhallgatónak pedig pont olyan, tehát megfelelő céleszköz. Igen, egy 12 ezres stúdiófejhallgató jobb, mint bármelyik másik gamer fejhallgatónak nevezett förmedvény (mert azok 5 ezres fejhallgatókat tervezik át, csak telenyomják leddel, vezetéknélküli technológiával és lesz belőle 60 ezer).


Egyszerűbb lenne egy jackkábel hosszabbítót vásárolni, akkor nem kellene kidobni egy olyan hangkártyára pénzt, amennyiből egy jobb minőségű fejhallgatót is lehetne venni.

2018. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A jack kábel hosszabító nem rontja a minőségét a hangnak?
2018. ápr. 3. 11:23
 7/7 anonim ***** válasza:
A minőségét nem, viszont környezeti zajt felszedi, hiszen utat tesz meg. Ha a hosszabbító nem túl hosszú, akkor nem kellene problémát okoznia: minden magasabb minőségű fejhallgatóhoz minimum 3 méteres kábelt szoktak adni. Azért 30 méterest ne vegyél, mert ott már érzékelhető lesz.
2018. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!