Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megvegyem ezt a laptopot? Mit...

Megvegyem ezt a laptopot? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Lehetőségem van megvenni a jelenlegi munkahelyi laptopomat (a gyerekemnek szánom, "nyúzós" laptopnak, mostanában már fog neki kelleni a tanuláshoz, 11 éves). A munkahelyemen újat kapok használatra. A jelenlegit megvehetem otthonra. Acer Asus 5750 Intel i Core 3, 4 GB, DDR 3 M, 15,6", Li-ion 6 batteri, 6 éves és a jogtiszta, telepített programokat is megkapom hozzá, Windows 7, +Office csomag. Hibája van: az akkumulátor már csak kb. 50-60 percet bírja egy feltöltéssel, de nekem nem gond, ha állandóan tápról megy, a gyereknek asztali gépként funkcionálna. A képernyője szélén egy leesés miatt a műanyag megrepedt, az most szigszalaggal van javítva, de nem igazán észrevehető és gond nélkül működik, a képernyő nem sérült meg. Megér kb. 50 ezer forintot? Ha még pár évig működik, akkor rászánnám, mert megszoktam, ismerem, a gyereknek is tudnék segíteni. Ha pl. 40-45 ezret megér, akkor rászánom az ötvenezret, mert ennyit kérnek érte, de ha csak kb. 10-15 ezret ér, akkor inkább nem. Elnézést, amiért nem szakszerűen írtam, sajnos annyira nem értek hozzá, ezért is írtam ide, előre is köszönöm! (Az öcsém szerint, aki mérnök, 40 ezret megér).

2018. febr. 9. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

40-et biztos nem ér meg, 25-30ra saccolnám. Sajnos régi, nincs benne dedikált videokártya, 4GB jelenleg néha még böngészéshez is kevés.


Jogtiszta cuccok meg olyanok, hogy van akinek számít, van akinek nem.

Ha minden gépen eredeti windows lenne bill gates bácsi már pár milliárd dollárral gazdagabb lenne.

2018. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

valljuk be a gyermeknek nem az fog számítani hogy legyen rajta win7 meg office hanem hogy játszani tudjon rajta.

laptop erre biztos hogy alkalmatlan lesz.


Az open office(ingyenes office) meg mindenen fut szóval ha az kell akkor sincs probléma

2018. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó húzósan adják. Nem Acer gép ez egyébként?

De körbenézve a használt gépek árát, kb ilyen áron vannak a gépek. Viszont az lényeges, hogy kapsz-e rá garanciát, mert 6 hónap garanciával lehet venni használt gépeket.

2018. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja elnéztem... :) " Acer Asus 5750 "
2018. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Játékok most is vannak rajta, de annyira nem szeret játszani a gyerek, inkább zenés videoklippeket néz internetről. Meg már most van, hogy ppt-ket kell csinálnia, ezeket főleg én csinálom, mert ugye a munkahelyi géphez nem nyúlhat, de ha az övé lesz... Szerintem is drága egy kicsit, én is inkább 35-öt, esetleg 40-et adnék érte, de tény, hogy lassan már jó lenne a gyereknek egy gép, legalább nem egy ismeretlen lenne és nem kellene utána járni. Garanciát nem adnak rá, viszont a munkahelyi informatikus kisebb szoftveres dolgokat ingyen megcsinál továbbra is. Nekem a telepített programok nem azért fontosak, mert jogtiszták, hanem mert egyéb szoftvert én nem tudok sem szerezni, sem telepíteni, ezek meg eleve rajta vannak, nem kell átnézetni, stb. a gépet, szóval egy ismert, bejáratott gép. Mindenkinek köszönöm a válaszokat és szívesen várom a további véleményeket is.
2018. febr. 9. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennyiből veszel komolyabbat garival. Probald meg lealkudni 30 alá! Ha nem adják, akkor nyugodtan tartsak meg.
2018. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!