Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amióta bent van az új videókár...

Amióta bent van az új videókártyám azóta nem tudok egy 4K-s videót sem lejátszani 4K felbontásban a youtube-on. Miért nem tudom?

Figyelt kérdés
Részletekbe menően egy XFX Radeon RX 560 4GB videókártyám van. Nem a D változat, ez nem a butított verzió, 1024 stream processzorral rendelkezik (RX-560P4SFG5). Amióta bent van a gépemben a youtube-on 4K-s videóknál eltűnt az a lehetőség, hogy 4K minőségbe állíthassam. A maximum az 1440p. Én itt megjegyezném, hogy a 2160p-re gondolok. Eddig az előző kártyámmal, az R7 250-el be tudtam állítani, noha a kártya lejátszani akadásmentesen nem tudta a tartalmat. 75Hz képfrissítési ráta mellett még az 1440p is gondot okozott neki, ahhoz képest mégis be lehetett állítani mert ott volt. Ugyanazzal a videóval próbálgattam, mint amit akkor néztünk az R7 250-el, de 1440p csak a max. A segítségeteket köszönöm szépen előre is.

2018. jan. 4. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Megoldást konkrétan nem tudok viszont ezekkel próbálkozhatsz:

Videókártya drivere teljes törlése, majd újra telepítése

Másik böngésző alkamazása (egyáltalán van elég erős neted hozzá?)

Más 4k-s videóra keress rá

2018. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Őszintén, elég erős netem nincs hozzá. Mezei 10MBit-es net, egy 480p videó nézése elbacca annyira a pinget, hogy online már nem kell játszani. Ez nem is lényeges szempont, max TV-nél mert ott automatikusan kerül beállításra a felbontás a sávszélesség alapján. Ott nem is jön a 4K. Attól függetlenül gépen be lehet állítani, még ha ki is kell várni, hogy betöltsön. Bátyámé egyébként az R7 250, és nála ez lehetséges. A driver-el megpróbálok valamit szórakozni, mert most ez az adrenalin edition van. Hátha az a gond.
2018. jan. 7. 01:19
 3/3 A kérdező kommentje:
Idő közben kiderült, hogy a driver-el nincs gond. Konkrétan megosztással egymás között küldözgettük a driver-t tesómmal, mivel neki ami van az R7 250-hez jó az RX 560-hoz is. Több kártyát támogat egyféle verzió ugye. A lényeg, hogy nála ugyanazzal a driver-el megy, még nálam az említett 1440p a max. Tényleg nincs semmi ötletem mi lehetne. Amit még tehetek az annyi, hogy ránézek nincs-e valami korlátozó beállítás bekapcsolva, vagy megpróbálom a 4K TV-re internettel rákötni és úgy lejátszani a 2160p videót. Ha úgy sem megy akkor még az sem mondható, hogy a DVI-D csatlakozás kevés sebessége miatt nem akarja a 4K-t megjeleníteni.
2018. jan. 7. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!