Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegységet hány évente...

Tápegységet hány évente érdemes cserélni?

Figyelt kérdés
Függetlenül attól, hogy tökéletesen működik.
2018. jan. 4. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tökéletesen működik, akkor a cseréje kidobott pénz, nem érdemes sosem. De ha ettől teljesebb lesz az éjszakai nyugodalmad, akkor költs rá annyi pénzt, amennyi jólesik.
2018. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha normálisan megy és köztudottan a minősége is normális (tehát nem 5 éve csodával határos módon működő akyga és trásai), akkor nem kell kidobni.

Nekem 8 éves Corsair tápom van, hiba nélkül megy, de az a megjelenésekor volt vagy 45-50e.

2018. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 CspCsj ***** válasza:
Vagy meghibásodáskor, vagy mondjuk ha letelik a garancia...
2018. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Nem egy Brand PC van ami már átlépte a 10 éves kort és még vígan megy, persze ott nagyon jó minőségi Delta/FSP/Enhance beles tápok vannak.

De azt mondom egy mai jó minőségi belépő kategóriás táp is elmegy 10 évet mindenféle gond nélkül, ha gyári hibás az garancia időn belül kiderül, ha gyatra minőségű akkor bármelyik pillanatba feladhatja a harcot.

2018. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minőségi tápegységet felesleges lecserélni, esetleg egy tisztítást kaphat. Az én FSP-m már 7 éve kiszolgál.


Ha viszont Codegen, vagy hasonló kaliberű tápod van, akkor minél előbb.

2018. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felesleges csak úgy, indok nélkül cserélni. Én a másodlagos gépemben például egy 12 éves Seasonic tápot használok, tökéletesen üzemel azóta is.
2018. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!