Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újratelepítéskor előjött egy...

Újratelepítéskor előjött egy hiba, mi lehet a gond? Részletesen lent!

Figyelt kérdés
Hp Pavilion DV5 notebookal lett egy problémám! Újra akartam telepíteni a Windows 7-et rajta. 32 bites verzió. Csináltam egy Win 7 telepítő pendrive-ot, majd elkezdtem a telepítési folyamatot. Közben a telepítővel újra is partícionáltam a winyót, ketté osztottam egy 50 és egy 200gb-os részre. A kisebbre indítottam el a telepítést. Közben nem mindig figyeltem, megszokott folyamat volt már ez, kb ezerszer csináltam. Egyszer aztán újra indult és azóta a hp logónál nem jut tovább. Próbáltam hard resetelni a gépet, kivettem az elemet is az alaplapról. Memóriákat kivettem, egyesével vissza raktam. Winchestert kivettem, vissza raktam. Odáig eljutottam, hogy winchester nélkül a biosba be tudok lépni, de ha benne van a winyó, akkor nem! Én arra gondolok, hogy a partícionálásnál történhetett valami, esetleg elkutyulódott valami a winyó boot szektorában és ezért nem ismeri fel a gép! Sajnos másik gépbe nem tudtam berakni a winyót, hogy úgy is ránézzek, hogy mi lehet vele! Gondoltam holnap reggel veszek egy külső usb-s házat, amibe bele rakom és akkor egy másik gépről talán újra tudom partícionálni! Járható út ez, vagy egyáltalán jól gondolom, hogy mi lehet a hiba? Esetleg valami más ötlete valakinek, hogy mi lehet a megoldás?
2017. dec. 28. 23:15
 1/3 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen problémám. Szerintem a merevlemezzel lehet a probléma. A hiba szektorhiba lehet,kevés a kondíció, ki kell cserélni. :D
2017. dec. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Erre, vagy hasonlóra gyanakszom én is! Szerintem mindenképp a winyóval van valami! Ahhoz viszont, hogy kiderítsem, rá kell dugni egy másik gépre másodlagos meghajtóként! Ezért gondoltam, hogy veszek egy külső usb-s házat hozzá és akkor egy másik laptopon meg tudom nézni! Ha bevinném egy pc boltba, hogy nézzenek rá, ott is elkérnének annyit a munkadíjra, mint amennyiből megveszem a házat hozzá és legalább lesz itthon! Ha meg kiderül, hogy új winyó kell, akkor ígyis-úgyis meg kell venni!
2017. dec. 29. 08:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Na megoldódott a dolog! Nem hibás a winchester, hanem az volt a baj, amit én gondoltam, hogy a telepítő elrontott valamit a partícionálásnál és utána nem ismerte fel a gép a winyót! Külső házba beraktam, majd egy másik gépen újra partícionáltam és így már sikerült feltelepíteni rá a windowst az eredeti gépen! :)
2017. dec. 29. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!