Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék közbe kifagy, pedig jó...

Játék közbe kifagy, pedig jó konfig, régen nem volt semmi baja?

Figyelt kérdés

sziasztok

adott egy gtx 670 i7proci samsung ssd 550w táp

eddig csgo-n játszottam nem volt probléma, viszont hosszabb játéknál nagyon felmelegszik. Megvettem a pubg-t viszont 2perc után kifagy az egész és nem reagál semmire, szoftveresen már mindent próbáltam, mi lehet a baj?


2017. dec. 28. 11:37
1 2
 1/12 MGéza ***** válasza:

1: tápegység, elöregedett, nem bírja. Típus, vásárlás időpontja? Megoldás: Másik tápegység, lehetőleg minőségi.

2: túlmelegedés. Stressz-tesztekkel ellenőrizhető. Megoldás: pasztázás.

2017. dec. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 T/Z ***** válasza:

Tápegység márkája/típusa?


Milyen gépház ez?

Hány ventilátor van benne? (elöl/hátul)

Volt már takarítva a belseje? (Porcicák nem gyűltek össze a processzor hűtőn, videokártya ventilátorai alatt - eltömve a levegő útját a lamellák között?)


Amit az első írt, még azt is át lehet nézni (paszta nincs-e teljesen elöregedve), illetve pl. Aida64-el monitorozhatnád a hőfokokat, így kapásból látszik, ha tlmelegedne valami.

2017. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszolat.

a táp 2014be lett véve, a ház egy predator x2, szoktam nézni hőfokot terhelés közbe és a videókártya nagyon melegszik. Benchmark közbe 92C fokra is felmelegszik rövid idő alatt, nem is merem onnan tovább folytatni. Már 2 új Asus HD 7870v2 vidókártya tönkre ment benne, mire ezt adták helyette. Házat szoktam fújatni, proci vízhűtéses. Próbáltam úgy, hogy nagy teljesítményű ventilátort állítottam a kártyára, de úgy is csak tovább bírta. Nem egyik napról a másikra, hanem mindig szépen fokozatosan kezdődnek a bajok, aminek a vége mindig új kártya, amikor szinte a leg gyengébb gépeken is elfutó játékokkal játszom, akkor is ritkán. (ram 8 giga)

2017. dec. 28. 20:22
 4/12 A kérdező kommentje:

konfigom

Ház : Aerocool XPredator Devil X3 Red Edition

Táp: HKC USP-550W

Alaplap: Gigabyte GA-EX58-UD4P

CPU: Intel i7 950

Hűtő: Corsair H50 Push-Pull dupla venti

Ram: 2x4GB KIT Geil DDR3 Enhance Corsa 1333MHz C9

VGA: Nvidia Geforce GTX670

SSD: Samsung 830 256 GB

HDD: Samsung 250 GB

Write Master DVD RW

2017. dec. 28. 20:54
 5/12 MGéza ***** válasza:
Őszinte legyek? Első blikkre a tápegység is lehet hibás, elég instabil, régi darab és nem tartom kizártnak, hogy a videokártyák sorozatos elpusztulásához is köze van. A 92C°pedig mindenképp sok, azzal kezdeni kéne valamit, hűtést levenni, lepasztázni.
2017. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 T/Z ***** válasza:

Hákácé tápegység, pasztmek?!


Tessék:

https://www.youtube.com/watch?v=XhCnwiWBbUY


Sajnálom az Asust, h kicseréltek neked két VGA-t, pedig egyértelmű, h a hulladék, semmire se való tápegységed nyírta ki a VGA-kat; és most is az kínozza szerencsétlen gépedet.


Vegyél egy FSP Hexa 400-at.

2017. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, akkor egy nagyobb, jobb minőségű táp valószínüleg megoldja a problémát ès kártyát se kell elvileg újat vennem?
2017. dec. 28. 21:43
 8/12 A kérdező kommentje:
lenne lehetőségem venni most egy 700w chieftech tápot egy 10ér, meggondoljam azt?
2017. dec. 28. 21:47
 9/12 T/Z ***** válasza:

Nem "nagyobb" tápra van szükséged, hanem MÁRKÁS tápra.

A HKC az NEM az.


Ez a géped kábé:

i7-950: 130Watt

GTX670: 170Watt

ram: modulonként 3Watt

lap: 30Watt

SSD + HDD: <10Watt

2017. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
értem, akkor hasonlóan a hangszórókhoz, itt is a minőgéget nem a watt határozza meg... a gépet már szét szedtem, kártyát tápot kiszedtem és akkor már vsak új minőségi táppal és újrapasztázott gtx670-el szerelem össze. Kíváncsi leszek, hogyan fog megbírkózni a pubg vel. Nagyon szépen köszönöm a villámgyors segítséget!
2017. dec. 28. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!