Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik laptop memória - usb...

Létezik laptop memória - usb átalakító?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amit a belső usb portra rá tudok kötni, beletenni a ddr2-es laptop memóriát, és látja gép mint meghajtót?


TUDOM hogy ideiglenes, azaz addig van rajta az adat, amíg áramot kap. A hangsúly azon van, létezik-e ilyen.


2017. dec. 22. 06:53
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Gyorskeresésre a memórián lévő, sebességadatokat tartalmazó chip átprogramozásához adott ki eszközöket, pl.:

[link]


Szerintem nincs ilyen, mivel a kifejlesztése jópár hónap és nagyon kevés embert érdekelne.


Ha lenne is, akkor meg nagyon drága lenne, mint ez:

[link]

2017. dec. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor pl. SATA SSD-t, vagy mSATA meghajtót tudok így csatlakoztatni, szintén belső USB-re, vagy akár SATA portra is jó, mindegy.
2017. dec. 22. 08:40
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Ha USB a lényeg, akkor szimpla flash-memóriás tároló, ami eleve USB csatlakozós? (pendrive, memóriakártya+olvasó stb.)

Vagy olyan sok írás lenne, hogy hamar elhasználódna? (flash technológia korlátozott írást enged)


Egyébként mi a cél?

- Tartalék eszközeidet szeretnéd használni?

- Gyors másoláshoz próbálsz barkácsmódszert találni?

2017. dec. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:
Miért nem írod le miért van szükséged ilyen megoldásra? Sok fölösleges laptop memória modulod van?
2017. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Cache-re, merevlemezt igénylő műveleteket szeretném gyorsítani, akadálymentesíteni.


Nem fontos az usb, a lényeg hogy ssd alapú és sebességű háttértáram legyen.


Azért gondoltam laptop ramra, mert van egy kihasználatlan laptop, benne egy 1gb-s modul.

2017. dec. 22. 15:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Kiróbáltam egyszer - talán - a primocache-t, amikor még 32 bites rendszer volt feltelepítve, a fölös ~700mb memóriát betoltam cache-re, akkor érezhető volt a hatása.
2017. dec. 22. 15:11
 7/7 Szirty ***** válasza:

RAM disk? :)

Az pont a laptop memóriából csinál meghajtót...

2017. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!