Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítség! Miért nem bootol a...

Segítség! Miért nem bootol a laptop?

Figyelt kérdés

Van egy régi Gericom mobile world laptop, és már mindent próbáltam vele. Próbáltam dvd-ről, CD-ről XP-t, Win 7-et, sőt még win 10-et is, tudom hogy nem menne rá, csak kíváncsi voltam bootol-e.. Rendszerindítóval írtam ki. (csak a win10-re kiírta hogy boot failed code 5, többire semmit).

Próbáltam több pendrive-rol is, win XP-t és Win 7-et Rufussal, és YUMI-val... boot sorrendet mindig állítottam! pendrive-nál, kiírta hogy USB FDD, de utána üres, nem irta ki a pendrive nevét, se semmit... napokig szenvedtem vele, egyszer az elején felismerte a pendrive-t, elkezdte telepíteni az XP-t de kikapcsolt a laptop, azóta csinálja ezt. Operációs rendszer XP volt rajta, de mikor elkezdte feltenni a másik XP-t, formáztam a winyót...

Mit lehetne tenni? kuka az egész? esküszöm mindent próbáltam már...

UI: mindegyik CD, DVD, pendrive bootolás asztali gépemen jó volt!



2017. dec. 13. 18:47
 1/8 gábor69 ***** válasza:
Tápról megy a gép , mikor telepíteni akarod ? De gondolom igen . Az optikai meghajtó és a vinyó egyszerre pörög , az túlterheli a végfokot . Pendrive-ról nem annyira , de ha mégis , akkor , talán a processzor nem bírja és az kapcsolja ki a képet . Talán tele ment porral , nem szellőzik , túlhevül .. Ezek csak találgatások .
2017. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ritkán kapcsol ki, de nem is az a legnagyobb probléma, elég régi gép szegény, csak jó lenne unokaöcsémnek zenézgetni rajta... alapból nem akarja telepíteni a windowsot, mert ha elkezdené, és úgy kapcsol ki, akkor igen, tulmelegedés történt, és az lenne a baj... de meg sem próbálja telepíteni.
2017. dec. 14. 19:50
 3/8 gábor69 ***** válasza:
Esetleg cserélj benne vincsesztert vagy/és RAM-ot , ha van lehetőséged . Ha pesti vagy , írj privit
2017. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
valaki esetleg még tudna valami javaslatot felajánlani? mert még nem oldódott meg a probléma... :(
2017. dec. 21. 17:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy: valami elcsesződött az MBR-el, vagy pedig RAM hiba. Próbálgasd ezeket cserélgetni. Mivel régi laptopról van szó, lövésem sincs mik a lehetőségek e-téren. Egyébként a RAM már említve lett.
2017. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

HA rendesen megirt lemezröl nem bootol semilyen rendszer

akkor vlaszeg a lemez van elcseszve nem bool mert nincs boot szektor

win10 jo a ott szektora csak nem támogatja godolom a 64 bites és a laptop meg maxx 32

2017. dec. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Akartam mondani HDD vagy RAM. Ezeket cserélgesd.
2017. dec. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ramot már cseréltem rajta, 2 x 256mb, ddr,333,cl.2.5 az eredeti ram, és ugyanilyet 512mb-tal próbáltam ki, csak úgy meg be se kapcsol.. elindul de nem reagál semmire, hdd meg eddig jó volt, csak ujra akartam telepíteni, egyszer be is bootolt csak kikapcsolt és azóta csinálja ezt...

BIOS: amibios hiflex setup utility version 1.30 2000 American Megatrends.

2017. dec. 25. 20:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!