Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig bírja egy Macbook Air?

Meddig bírja egy Macbook Air?

Figyelt kérdés

Elég sokat használom a Macbook Airemet. Még 2017 Januárban vettem, kevesebb mint egy éve és már 240 töltési cikluson átesett.


128gb ssd van benne ami az utóbbi időben megtelt, néha futtatok rajta virtuális gépeket és különféle programozó IDEket, de amúgy sulis munkákon és próba projecteken kívül nem nagyon használom másra :)


Ilyen használat mellet még kb meddig bírja a gépem?



2017. dec. 1. 11:02
 1/3 Takysoft ***** válasza:

Virtuális gépekhez meg IDE-khez az a 128 kevés lesz szerintem. Nem cserélhető egy 512-esre?


Amúgy hogy meddig meg egy alkatrész az eléggé lottó.


Egy mechanikus jellemzően nem olyan sokáig, de az Air-ben ilyen nincs tudtommal, szóval elmehet egy ideig.


Akksi... hát az apple nem szokott spórolni, jó minőséget raknak a gépekbe.


SSD: ne hagyd, hogy megteljen. Sokat ront a wear-leveling hatékonyságán. Mindig leszen üres az SSD legalább 10%-a.

(legjobb ha 4-5%-ot eleve le se partícionálsz)


A wear leveling a barátod, hagyd működni!


De amúgy nem látom okát, amiért ez tönremenne.


Az SSD kevés lesz ellenben. 128 ma már pendrive-nak is kevés, nem hogy számítógépnek.

2017. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egy 2011-es Airt-t használok, mondhatni elég erős felhasználás mellet. Leginkább 1080P-s videókat vágok, így azért kivan használva a hardver, és az SSD-re is szépen mennek a gigák.


5 éve van meg a gép azóta a DriveDx program szerint 70TB-t írtam az SSD-re, aminek az állapota 96%-os.


A Power on time, azaz a működési idő amikor ment a gép 20788óra azaz 28hónap 6 nap 13 óra.


Aksiban 877 ciklus van állapota 81.5%-os, nagyrészt töltőről használom. 4-5 órát kibír ha csak böngészek, nagyobb terhelésnél 2-3 óra alatt lemerűl. Ha jól emlékszek új korába kb 7 órát bírt átlagos használat mellet.


Ezek ellenére semmi gond nincs a géppel, hibátlanul üzemel.

Külsőleg már kissé ütött, kopott de az a működést nem befolyásolja.


Tehát szerintem egyáltalán nem kell félned az miatt,hogy egyszer csak behal a gép, mai SSD-k már jól bírják a strapát és a többi hardverrel sem hinném,hogy bármi gond lenne, főleg ilyen rövid idő alatt.

2017. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Üdvözlöm!


Az Ön Apple MacBook Air számítógépe megközelítőleg olyan 8-9 évig még simán fog üzemelni, hála az SSD meghajtónak. A Solid State Drive sokkal jobban bírja a sűrűbb írást/olvasást, mint a HDD. Ez a HDD-vel olyan 2, max. 3 év lenne.

2017. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!