Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni angol billentyűzettel gépelni, ha eddig csak magyart használtam?

Figyelt kérdés
2017. nov. 26. 02:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát az sem mindegy, angolon belül milyen fajta, van-e "Í"-nek megfeleltethető gomb, vagy pedig hosszú Shiftes.


Az elején biztos szokatlan lesz, én pl. el se tudnám képzelni, hogy hirtelen ilyen billentyűm legyen, persze nem vagyunk egyformák, másoknak kevésbé okoz problémát a váltás.

2017. nov. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk egy ilyenre gondoltam,87 billentyűs.Mondjuk régebben egy ismerősnél próbáltam angol billentyűzetet de nagyon szar volt nekem szokatlan.

[link]

2017. nov. 26. 11:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Na az ilyen 87 billentyűset én sem tudnám megszokni. Pedig már vagy 2-3 éve használok angol kiosztású billentyűzetet.

Egyébként nekem nem volt nehéz áttérni a magyarról, pár hét alatt már nagyjából megszoktam az ékezetes betűk helyét stb. Bár abban nem vagyok biztos, hogy akár most fejből megtudnám mutatni a helyüket...

Mindenesetre gépelés közben mindig eltalálom. :D

2017. nov. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Biztos valamennyire szokatlan lenne,hogy oldalt a számok hiányoznak de tableten is így vannak a billentyűk,hogy csak felül vannak számok azt még meg tudnám szokni,de olvasgattam az hosszú í betűt valamilyen billentyű kombinációval kell írni,meg ugye tényleg megtalálni az ékezetes betűket.
2017. nov. 26. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!