Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új videókártyát akarok venni....

Új videókártyát akarok venni. De milyet?

Figyelt kérdés

A gépemben jelenleg található 8gb ram, egy x4 630 cpu

(4 mag,4 szál, 2.8GHZ)

fhd monitorom van.

Ami nagyon fontos hogy nincs a tápomon pci kábel.

Szóval én egy GTX 1050 Ti gondolkozok(némelyiknek nem kell)késöbb vennék másik cput is

(hogy ne legyen bottleneck) r3 1200 lenne az.

Használható lesz amíg nem tudok másik cput is venni?



2017. nov. 8. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen videokártyád van jelenleg?

Ryzen-t már nem érdemes venni. A 40 ezres, 8. generációs i3-as keresztbe lenyeli a Ryzen 3-mat és a Ryzen 5-töt egyaránt. Későbbiekben egy i3 8100-ban és egy majd megjelenő B360-as alaplapban gondolkozz inkább.

2017. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1.Azért a Ryzen 5 1600-t nem, az 4GHZ-n veri a 8400-t is, az viszont tény hogy jó a 8100 a saját kategóriájában.

Kérdező:

Akkor vegyél egy értelmesebb alaplapot(B350 Tomahawk) és még valamennyit ki tudsz hozni abból a CPU-ból, a gyári hűtővel is bátran húzható.

Ha nincs PCIe kábel a tápon akkor a GTX1050Ti a max.

De én is várnék a helyedben az új lapokra és mehet egy 8100, vagy gyűjts egy Ryzen 5 1600-ra.

2017. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A processzorkérdéssel az a helyzet, hogy a Ryzen megjelenése óta igazából nincs túlságosan nagy különbség, viszont Intelhez az alaplapok a jelenlegi állás szerint olcsóbbak, ezért azt venném, ha procit váltanék.


Kártyában így tényleg az 1050Ti lenne jó, azért is, mert a mostani prociddal még nagyjából ki tudod hajtani.

2017. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors és segítő válaszokat! Mindenkinek ment a zöld.


1.-nek jelenleg egy hd 5570 1gb kártyám van(gt 730 szintű kis kártya) elég gyengusz.. :/

2017. nov. 8. 22:44
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Valóban az :(

Akkor vedd nyugodt szívvel a 1050 ti-t.


#1 Gondolom az 1600x-re és nem a sima 1600-ra gondoltál. Apropó abban igazad van, hogy "munkára" még mindig előnyösebb a Ryzen, de játékok tekintetében itt-ott túlszárnyalja az i3 még a Ryzen 1600x-et is. Persze ez a Ryzen 5-re egyes játékok esetében ugyanúgy igaz :D

2017. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5.A simára gondoltam, azt is lazán fel lehet húzni 4 GHZ-re.(már gondolkodtam rajta, csak egy jobb hűtő kéne)

Közel sem egy kategória egy I3-8100-al, az ugyan az mint a Skylake I5-k.

Inkább a 8400 ellenfele, magok tekintetében és összteljesítményben is.

Játékokat meg még felesleges egyenlőre nézni, inkább az új címeket vagy amik már kihasználják a 6 magot.(BF1 és társai)Ez a jövő, nem véletlenül a Coffee Lake I5-k is 6 magosak.Ilyen alapon akár az is előfordulhat hogy 1-1 játékban a 8100 elveri akár a 7700-t is.

2017. nov. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Én a jelennek élek, nameg annak ellenére, hogy a 6 magot is képesek lesznek a jövő játékai kihasználni nem jelenti azt, hogy a 4 mag kevés lesz. Apropó, nem egyformák az igények és nem egyforma mindenki tárcája sem, de ezt te is tudod. A 4 mag ellenére az i3 még mindig csak a belépő szintet képviseli, avagy nyilván nem egy kategória a kettő. Az i3 inkább egy átmenet a Ryzen 3 és a Ryzen 5 között.

2017. nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!