Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy az SSD-met...

Miért van az, hogy az SSD-met akárhányszor leformázom, mindig lassul?

Figyelt kérdés
Eddig kb. mióta megvettem 3-szor lett rajta újrarakva a windows. Viszont minden egyes új windows telepítés után, a windows boot képernyője lassabb volt, mint mielőtt formáztam volna. Miért van ez? Lehet, hogy rendes formázással kéne leformázni, nem gyorsformázással?

2017. okt. 14. 10:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Kingston SV300.
2017. okt. 14. 10:39
 2/9 Dongaben ***** válasza:
20%
SSD-t TILOS formázni. Az nem használ neki.
2017. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát bezony akkor hogy a f*s.z.omba rakjak újra a windows-t, ha netalán-tán a grub elbaszná a boot-ot?
2017. okt. 14. 10:46
 4/9 Dongaben ***** válasza:
100%
Elnézést! Megint kevertem a töredezettség mentesítéssel...azt nem szereti. Amúgy, valóban a teljes formázásra lesz szükség egy rendszer telepítésnél.
2017. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor teljes-, nem gyorsformázással fogom leformázni. Remélem az segít neki.
2017. okt. 14. 10:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Annak abszolut semmi haszna, csak lemezes megoldasnal van ertelme az adat elotorlesenek. Ssdbel csak felesleges iras ciklus ami az elettartamot csokkenti haszon nelkul.
2017. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

SSD nem tud közvetlenül újraírni, először törölnie kell az adott cellát és utána írhat bele. Emiatt bizony lassabb lehet, főleg egy több tíz gigát megmozgató windows telepítés alatt.


Bár nem tudom mit tudsz elcseszni rajta, ami miatt állandóan újra kell telepítgetni. Én már a 7 óta mindig kihúzom egy windows verzió élettartamát egyetlen telepítéssel.

2017. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ott valami más baj van, tételezzük fel, hogy 80GB adat van az SSD-n egy formázással, 120GB SSD esetén csak 120GB-t ír rá + windows ~20GB amit még + -ba felraksz 60GB tehát össz-vissz 200GB-t írsz egy telepítéssel ha évente 5-ször telepítenéd akkor is csak 1TB.

Ezt bőven ki kell bírnia.

Most látom, hogy "Kingston SV300" ennél szarabbat már nem is vehettél volna.

Milyen SSD-t vegyek: [link]

2017. okt. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 AntZ ***** válasza:
Hagyni kell üres helyet az ssd-n, különben nagyon be tud lassulni. 20%-tól 25%-ig javasolják. Tehát ha van egy 120 gb ssd, azon 90 - 96 gb a rendszer -- és programok – annak jól kell futnia.
2017. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!