Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a gépemnek?

Mi a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

Most vettem bele egy GTX 660 DirectCUII 2Gb kártyát, gtx 750 et váltotta le. 1gb os helyett.


Konfig:

Core 2 Duo E8400

4Gb RAM

Asus GTX 660 DirectCU II


Na most SSD nincs benne. Valami akkor is aggaszt. Valahogy gyengébbnek érzem, de olykor olykor erősnek, Full HD ba teszi illetve maxra állítja a GTA V öt de laggol. Leveszem a grafikát full alapra csak hogy a felbontás maradjon meg illetve a vSync et kikapcsolom és így is laggol. Hát ugyan ezt megcsináltam a másikkal de alacsonyabb felbontáson még is jobban ment. Na most a AC 3 at letette alapra fullra, nincs lagg. Feltettem maxra, épphogy folyamatos volt a kép, a másik kártyaval nem volt ilyen :D Wot valamivel lebaszta full alapra a grafikát. A másik kartya full magasra állította :D Valaki? Probléma megoldás? DDR2 es gépről van szó. Proci csere esetleg? 4 magosra?


2017. okt. 13. 19:59
 1/8 MGéza ***** válasza:
Nincs semmi csodálkozni való. A jobb videokártya nem azt jelenti, hogy most már mindent bírni fog nagyobb felbontáson és fullon, főleg hogy nem is olyan nagyon sokkal erősebb a GTX 660 a 750-től, nyertél olyan bő 15-20% teljesítménytöbbletet amit viszont nem érzel, mert feljebb vetted a felbontást, amivel el is tűnt az erősebb kártya előnye.
2017. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A két kártya között pedig nem nagyon van teljesítménybeli különbség... A drivert leszedted teljesen, aztán újra felraktad, ugye? Ugyan Nvidia-Nvidia, mégis más a két kártya.


A procit nem ártana bővíteni valóban, és ramból sem ártana még egyszer ennyi, valószínű, hogy van egy enyhe bottleneck, de annyival nem erősebb a 660 mint a 750, hogy ez ennyire kirívó legyen a csere után.

2017. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
DDR2 es gép, es intelesből nem hiszem hogy letezik olyan lap ami 8 gb ramot tudna kezelni. Procit cserélem szerintem a másik meg mindent felraktam még is gyengébb. Pedig nem kéne annak lennie..
2017. okt. 13. 20:18
 4/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Létezik olyan DDR2-es lap (LGA775) ami akár 16 gb ramot is simán elkezel.
2017. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ahham de ramot még nem találtam bele
2017. okt. 13. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a ram a baj. Az a 2 magos proci eleve visszahúzza a kártyát. Ez van. Inkább tájékozódni kellett volna. Vagy eleve tudnod/sejtened, hogy egy kb 10 éves proci mellé teljesen felesleges egy ilyen kártyát rakni.
2017. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De majd jobb lesz ha egy quad procit sikerül szerezned. De az sem lesz egy hű de hatalmas áttörés. Egy ilyen régi konfigra már nagyon nem érdemes költeni.
2017. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudtam eddig is hogy nem lesz nagy.dolog.de már sikerult beszereznem
2017. okt. 14. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!