Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX 1060-as kártyát bele...

GTX 1060-as kártyát bele lehetne szerelni ebbe az alaplapba?

Figyelt kérdés

Bocsi, csak nem igazán értek hozzá. Egy GIGABYTE GA-P67A-UD3P-B3 alaplapom van


Videókártya típusa: PCI-Express

Multi VGA: AMD CrossFire


A multi VGA-ról azt olvastam 2 videókártya is illeszthető bele viszont AMD Crossfire-t nem tudom, hogy mit jelent.

Esetleg abban is kérhetnék segítséget, hogy mit érdemes tudni ahhoz, hogy tudjam mely kártyák illenek ehhez az alaplaphoz?

Előre is köszönöm a segítséget, ha bármilyen infórmációra még szükség van akkor szívesen leírom!



2017. okt. 10. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
A pci-e szabványos, tehát bármelyik mai vga illik hozzá. Tápegység, gépház mérete és igényeid alapján kell választani.
2017. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Olyat is olvastam függ attól is, hogy milyen processzor van a gépben. Ez igaz?


Egyébként Corsair cx400-as tápegység van benne és egy Intel Core i5 2400-as processzor!

2017. okt. 10. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:

VGA-t CPU-tól függetlenül kell választani, inkább arra amire használni szeretnéd.

Ha játékra használod akkor a játéknak elegendő CPU-t is kell venni, de ez a kihajtás kifejezést kerüld mindenképpen.

Ha pedig a GPU-t veszed jobban igénybe akkor felesleges erős CPU.

Az a táp teljesen jó, régi és elismert db.

A CPU is nagyrészt elég a mai játékok futtatására mint kb. egy G4560, bár néhol kevés lehet de ha nem az ultra 60+ FPS a cél több mint elég.

A GTX 1060 pedig az összes játékra elég.(ezért inkább GPU igényes játékoknál lesz több FPS)

2017. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen bele lehet rakni mivel PCI-E csatlakozó van rajta. A CrossFire azt jelenti, hogy több videokártyát is rakhatsz a gépbe. A te alaplapodba is lehet, de nem ajánlott, mivel a másik PCI-E foglalat csak 4X-es módban működik, sőt a gyárt oldala szerint amennyiben a többi PCI-E foglalat használatban van akkor a 4X-es is csak 1X módban fog működni. Magyarán semmit nem nyernél a két videokártyás rendszerrel.
2017. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 #?de ez lenyegtelen ha nvidia kartyat vesz mivel ott sli van, a cfx az amd megoldas.
2017. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösözönöm a válaszokat! Nem tudom fogja-e még olvasni valaki, de olyat hallottam még, ha 2 eltérő kapacitású RAM van a gépben akkor az nem tudja elérni a kívánt teljesítményt. Tehát ha van benne például egy 8GB-os és egy 4gb-os akkor tényleg nem fogja elérni a megfelelő hatékonyságot?
2017. okt. 12. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem fog Dual-Channel-be működni.

De mivel lesz dedikált GPU-d nem fogod észrevenni a különbséget.

2017. okt. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!