Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videokártyát vegyek?

Milyen videokártyát vegyek?

Figyelt kérdés
Eddig használtban gondolkodtam, mert minél olcsóbban próbálok kijönni. Hogy milyen foglalat van a lapomba, fogalmam sincs(MSI H61-M P22(b3), ezért sem tudom hogy milyen csatlakozásúakat kéne keresgélném. Na meg hogy a processzorom megfelelően hajtsa a dolgot( Intel Pentium G630 2.7GHz).
2017. okt. 9. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy a VGA hajtsa ki a CPU.(agyon ütném aki ezt kitalálta és még hányszor le kell ezt írnom...

Írd le hogy mik az igények, nyisd fel a gépházat és nézd meg hogy milyen táp van stb.

2017. okt. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
#1: Nem lesz BOTTLENECKem, ha egy i7700 mellé veszek egy GTX 1080TI-t? :)
2017. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

#2.Ezt már leírtam milliószor, szóval idézem amit írtam:

"Igen csakhogy valahol van limit, valahol nincs.

Ez attól függ hogy az adott szoftver melyiket igényli jobban.

Tegyük fel hogy van egy G4560 + GTX 1080Ti páros, ha VGA igényes játékkal játszasz rajta magasabb felbontáson akkor kevésbé lesz érezhető a limit, pont azért mert az adott szoftver inkább a GPU-t terheli.

De ez fordítva is igaz lehet egy GTX 1050Ti-al és egy 7700K-val, a gond valóban akkor van ha az adott játék mind 2 hardvert azonos arányban terheli, van nem egy ilyen és ott valóban fontos szempont hogy arányos legyen.(mind 2 alkalmas legyen az adott játékra külön-külön)

De mint írtam ezt igénytől függ, aki tudja mivel játszik úgy is felméri hogy melyiknek kell erősebbnek lennie.

Persze hogy jobb ha több FPS van, de nem minden játék igényli egyszerre az erős CPU-t és VGA-t szerintem ezért nem állja meg a helyét a kihajtás mert nem garantál hogy mindenhol 100%-n fog menni mind a CPU, mind a VGA."

Remélem érthető.

2017. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3: Reméltem, látszott a smiley a mondatom végén...

Engem is dühít az a jelenség, mikor valami ökör elterjeszt egy kifejezést, és azt nyakra-főre használja mindenki anélkül, hogy tudná, mit is jelent: kihajtani, bottleneck, stb. Pár napja teszteltek valami tech oldalon egy új AMD CPU-t a GTX 1080Ti-vel, és arra jutottak, hogy extrém terhelés mellett akár 3%-al (!) is visszafoghatja a kártya terhelését. Röhej.

2017. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#1 A tápomra az van írva hogy Akyga 400W Basic Series. Mellesleg ha fontos lenne 2x4gb DDR3-1333 RAM van benne.
2017. okt. 10. 15:15
 6/13 anonim ***** válasza:

#4.MO legnagyobb "szakmai" oldalain terjesztik ezt.(khm. PH és társai)

Nem esett le nekem elsőre de most már igen, bár a magyarázatok alapján egyre többen látják be hogy nincs ilyen jelenség.

#5.Akkor először egy tápcsere.

Chieftec Force megteszi, ha van pénz Masterwatt Lite-ra akkor az vedd inkább.

Milyen játékokra lenne?(PUBG,BF1 esetén mind a CPU-t is cserélni kell, CS GO és más hasonló játékok esetén pedig egy RX 560 is megteszi)

2017. okt. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az rx 560 kicsit húzós árú, nekem megtenné egy kisebb, olcsóbb kártya is. Mondjuk egy MSI GeForce GT 710 2gb gddr3 64bit(ilyesmiket néztem ami olcsóbb 10-15ezres kategóriában van). Ha ilyenre váltanék akkor is kellene az új táp? Lenne változás a mostani integrált kártyához képest?
2017. okt. 15. 13:02
 8/13 anonim ***** válasza:

A GT 710-t inkább ne, legalább egy GT 1030.

A táp csere szvsz. addig tolódik amíg magával nem viszi az egész konfigot, mivel semmi védelem nincs benne.

2017. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Chieftec Force-ból az 500W-osat vegyem?
2017. okt. 15. 15:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Elég a 450W-os is.

Bár ha nagyon szűk a keret ott az Antec VP350 ami Delta beles táp.

2017. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!