Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miből lehetne a legegyszerűbbe...

Kisvuk29 kérdése:

Miből lehetne a legegyszerűbben és legolcsóbban ilyen PC-t összeállítani?

Figyelt kérdés

Böngészve az instructablest láttam érdekes pc építéseket

Így elgondolkoztam, hogy én is szívesen összedobnék egy kisebb konfigurációt, csak természetesen úgy, hogy legyen értelme is

Nézegettem a Raspberry és társai mini lapkákat, de azok korlátozott tudásuk mellett nem is olyan olcsók (egy már már használható szett lazán megvan 30 ezer és még mindig csak egy arm processzoros lapka kevés usb porttal)

Így nézegettem az integrált processzorral rendelkező mini itx alaplapokat

Elméletileg elég lenne egy alaplap és hozzá egy tápegység, hogy be tudjak pendrive-ról bootolni egy linuxot? (Van telepített és live pendrive-om is laptopon mind működik)

Első neki futásra annyi lenne a cél, hogy hdmi kábelen tv-re kötve kapjak egy felületet amin tudok filmet nézni és netezni

Mivel ezzel a két magos 4GB ramos laptopom is megbirkózik így nem feltétlen szeretnék beruházni elsőre olyan hű de nagy dolgokra csak a működéshez szükséges komponensekre és utána kedvem szerint bővíteni

Ja és azért sem kellene egy erőmű, mert a csendesség miatt inkább egy passzív hűtésűn gondolkodnék

Mennyire lehetetlen összedobni ilyen egyszerű konfigurációt?



2017. okt. 8. 16:30
 1/3 levis56 ***** válasza:
2017. okt. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 levis56 ***** válasza:
PC X az előző link.
2017. okt. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi ez így egész barátinak tűnik és még ssd is van ennyiért :D

bár merevlemezem van, de elvileg ez halkabb is

megy a zöld kéz

2017. okt. 9. 10:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!