G4560 vs g4620 overclock?
a két processzor között mi a ülömbség overclockolva?
egy példa ha van egy fx 8320 vs 8370 ami talán mindenben megegyezik kivéve az órajelt,de az órajelt felteszem arra a szintre amin az fx8370-et szintén oc-val használnám és ugyanaz a teljesítmény vagy egy bizonyos órajel után a kissebb hamarabb lekorlátozódik? de arra a szintre amin a nagyobb proci van felhúzni a kicsit akkor biztosan ugyanaz a teljesítmény lessz?
oké azzal tisztában vagyok,de g-s procik csak példák voltak érthető ez az fx-ekre is vagy pl i5-6400 és 6500-re is.
a kérdésem még továbbra is fenn áll.
és az overclocknál a minden veszélyt azzal kordában lehet tartani hogy ha normális hőfokokon belül tartom a hardvereket? vagy mire kell még figyelni?
"de g-s procik csak példák voltak" Gondolom az i5-6400 és 6500 is, mivel azokra is pontosan ugyan ez vonatkozik.
Akkor dobjuk az overclock témát és nézzük a cpu különbségeket ami órajelen kívül van, és azonos generációkban.
Különbözhetnek cacheben ami sokat számít a futó programoknál, mivel mindenre a memóriát használni lassú dolog. A két pentium és két i5-nél a beépített grafikus magban (igp) van a fő különbség, 4620 és 6500-ban jobb van, videokártya mellett ez lényegtelen.
Ugrunk az FX-ekre, de remélem nem jutott eszedbe, hogy ma olyat vegyél az új ryzenek mellett, kifejezetten hülyeség lenne (de már 2 éve rossz vétel mindegyik). FX 8320 felhúzható a 8370 órajelére, igen, de a 8370 egy kicsivel tovább is.
Intelnél és AMDnél is speciális alaplapra van szükség az OChoz, Intelnél Z chipsetesre (z170,z270), AMD FX-nél 990, ryzennél B350. Számít, hogy hány VRM (feszültség regulátor) van az alaplapon, több=jobb, és nem dísznek van a komolyabb lapokon több hűtőborda, bár inkább FXnél szükséges mivel sokat fogyaszt, sok áramot kell átalakítani.
"overclocknál a minden veszélyt azzal kordában lehet tartani hogy ha normális hőfokokon belül tartom a hardvereket"
Részben. Ha belövöd egy stabil órajelre, stabil feszültséggel (igen, kézzel kell állítgatni, fórumok leírások és egyéni próbálkozás alapján, minden cpu más minőségűre alakul, máshogy fogyaszt kicsit), akkor utólag nem szoktak gondok jelentkezni. Mind3 említett proci családnál ( inteleknél a K processzorok amik érdemlegesen és könnyen is OCzhatóak ) fontos, hogy normális tápegység legyen alatta, ez a 18-30ezres kategória általában ami elég OCra, nem a teljesítményt kell nézni, hanem tesztek alapján a +12V ágon lévő feszültségingadozást, mivel az alaplap VRMje sem képes javítani az ingadozó áramforrást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!