Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítene valaki aki tud...

Segítene valaki aki tud gamerpc konfigot összerakni?

Figyelt kérdés
Igazából nagyjából vágom, hogy mire kell figyelni, de az a vicc hogy a legalapabb dolgok, mint a gépház és az abba bele kerülő konfig kompatibilis-e, plusz azért magamban sem vagyok biztos szóval lenne valaki aki segítene?

#PC #pcösszerakás
2017. okt. 3. 18:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Még leírom ide, hogy kb mire gondoltam,meg amit így fix beleraknék:

- Intel i7-7700

- 8-16gb RAM 2400mhz

- NVidia GTX 1050 ti

- egy jó kis hűtés, ezt még nem tudom,nem akarom hogy kiégjen a gép

- coolermaster 500-550W tápegység

Így ennyi...főleg a hűtéssel, AZ ALAPLAPPAL( fogalmam sincs melyik a jo azt tudom h INTEL1511 es foglalat kell bele) és a gepházzal vagyok dilemmába,

2017. okt. 3. 18:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne ha írnál egy keretet.
2017. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én szívesen segítek neked mindenben! Először is ajánlom a [link] -t. Ha itt választassz ki egy elemet, akkor a többihez már csak olyanokat ajánl fel, ami kompatibilis vele. Ajánlom hogy innen vásárolj, itt gép összerakást is lehet kérni, illetve rendszer telepítést és Bios frissítést.


Hogy mire kell figyelni? Ha pcX-et használod, akkor nem kell semmi extrára oda figyelni, pláne ha ők rakják össze a géped, akkor tuti biztos hogy működni fog, ne aggódj! (Én is tőlük vettem a gépemet)



Azért leírok pár hasznos tippet, tanácsot! Először is, ha a számítógépeden a játék az elsődleges, hogy minnél jobban fussanak a játékok, akkor érdemes megfordítani a videókártya-processzor arányt. Játékra jobb lenne egy i5-4460 + gtx 1060, mintsem egy i7-gtx 1050.

Azt ajánlom ramból mindenképp inkább a 16gb-osat vedd, mert ugyan a 8gb is jó, viszont hosszabb távon jobban jársz vele, illetve mindneképp DDR4-es ramot vegyél. Az hogy hány MHZ-es, az tök mindegy, a 2400-astól nem lesz gyorsabb a géped, de azért érdemes 2000 környékén maradni.

Hogy mire figyelj az alaplapnál? Arra, hogy olyan foglalatja legyen az alaplapnak, mint amit a processzorod kíván. Emellett, figyelj arra, hogy tudja e kezelni az alaplap a DDR4-es ramot, illetve hány MHZ-et tud kezelni. Hiába veszel 2400 MHZ-et, hogyha az alaplap csak 1900-at tud kezelni. A Kábelekre nem kell nagyon figyelned, biztos hogy kompatibilisek lesznek, pláne hogy ha a pcX gépösszerakót használod.


A gépháznál szintén nem kell sok dologra figyelni. Nem kell nagyon drága ház, egy 8000FT-os ami tetszik, és beleférnek a dolgok.

(Szintén mondom, ha a pcX-et használod, akkor mindneképp kompatibilis lesz minden, mindennel). Azzal kell esetleg számolni, hogy mivan ha később bővíteni szeretnél, és mondjuk teszem azt még egy vidikarit bele akarsz tenni, vagy bármi mást, ami nagyobb dolog.


Esetleg még azt megemlíteném, hogy ha van egy kis felesleges pénzed, akkor érdemes venni egy 120gb-os SSD-t, olyan 20 ezer forint körül vannak. Ha erre telepíted a windowst, akkor sokkal gyorsabb lesz maga a windows, illetve ha egy két nagyobb programot is erre telepítesz, akkor azoknak a sebességét is megdobja. Viszont figyelni kell arra, hogy ne rakd tele az SSD-t, legyen rajta minimum olyan 20-30gb szabad hely. (Bár lehet ezzel sokat mondtam egy kicsit)



Azt ajánlom, hogy pcX-en először válaszd ki a processzorod, utána a vidikarit és a ramot, utána a többit. A legutolsó legyen az alaplap és a gépház.

2017. okt. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak annyit kiegészítésképp, hogy nem feltétlenül kell hűtő a procira. Az inteleknek jó az alap gyári hűtője, amit inkább ajálok hogy a házba vegyél akkor már +1 hűtőt.
2017. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget , pcx-en összeraktam haverokkal egy faxa kis gépet:

Zalmann Z1 fekete

Cooler master 550W G550M

Amd ryzen 1700

Gigabyte GA AX 370 GAMING K3

Corsair 2x8GB DDR4 2400MHZ

nvidia gainward gtx1060 6gb DDR5

Mondták hogy ez igy tökéletes, de a te javaslatod is nagyon jó köszi mégegyszer a segítséget :-)

2017. okt. 3. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!