Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyibe kerül egy jó nyomtató?

Mennyibe kerül egy jó nyomtató?

Figyelt kérdés
Mik azok a szempontok amiket figyelembe kell venni vásárláskor? Itthoni használatra kellene csak, nyomtatásra, fénymásolásra, szkennelésre. Illetve hol éri meg a legjobban venni?

2017. okt. 1. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Kb 20E Ft. Canon, Hp újonnan.

Azt meg kell gondolnod, elég-e a tintasugaras, vagy lézeres jobb-e? Utóbbival nem lesz gondod...beszáradás stb, de az húzósabb.

>>>árgép...ide beírod és rákeresel hol olcsóbb. :))

2017. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dongaben ***** válasza:
Egy "multifunkciós nyomtató"-ra lesz akkor szükség. Hogy mire érdemes figyelni? Ez a használattól függ. Nyomtatás, szkennelés felbontása, minősége. ezekben, az otthoni gépek közt nincs óriási eltérés. Ami érdekes lehet, az a kellékanyagok ára, és minősége. Tehát: tintapatron, vagy festékkazetta (Lézerhez.). Ezeknél már nagyobb a differencia.
2017. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Itthoni használatra"

Akkor elég a kis kapacitású


"nyomtatásra, fénymásolásra, szkennelésre"

Multifunkciós kell.


Kérdés még:

* meg akarod-e osztani hálózaton több gép között - ha igen, érdemes hálózati nyomtatót venni, így nem kell másik gépet bekapcsolva hagyni, ha nyomtatni akarsz egy számítógépről

* sűrűn akarsz-e fotókat nyomtatni - ha igen, akkor színes tintasugaras kell, ha csak fekete-fehér dokumentumokat, akkor lézernyomtató

2017. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Találtam egy jó leírást [link]

Én tintasugarast vennék. De azt meg kell jegyeznem, nem helyettesítik a fényképek laborban történő kidolgozást. Az ottani "örök" élet az sk. nyomtatás néhány év.

2017. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A patron/toner árakat érdemes figyelni. A készülék ára elhanyagolható mellettük.
2017. okt. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha fényképet nem akarsz nyomtatni (ami szerintem otthoni technológiával amúgy is hülyeség), akkor kizárólag multifunkciós lézernyomtatót ajánlok. Leginkább a Brother márkát- idehaza szinte ismeretlen, de kiváló minőségű, és bármilyen utángyártott tartozékkal (toner, dob) működik.
2017. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Képeket ritkán nyomtatnék szerintem vele; egyetemista vagyok, sima szöveg nyomtatásra használnám. Mondjuk ami még jó lenne, hogyha tudnék kábelezés nélkül rácsatlakozni akár több gépről is(gondolom ez wifin vagy bluetooth-on keresztül működik nyomtatóknál) és akár telefonról is rá tudnék csatlakozni. Még az a kérdésem lenne, hogy a tintasugaras vagy a lézeres jobb, miben különbözik a kettő?
2017. okt. 3. 01:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Fekete fehérre akkor vegyél lézerest, nem szárad be. Ma már kb alap a wifi-s csatlakozás. Színest pedig majd előhívatsz, úgyis jobban jársz úgy.
2017. okt. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lézer_vs_tintasugaras...
2017. okt. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!