Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem engedi leformázni a...

Miért nem engedi leformázni a meghajtót?

Figyelt kérdés
Vettem egy új winyót, leformáztam és átmásoltam a régi adatait rá. Most a régit is leszeretném formázni (mert ugyebár az előbbi Windows azon van, de nem kell), de nem engedi. Azt írja, hogy: ,,A Windows nem tudja formázni a lemez rendszerpartícióját."
2010. máj. 24. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha minden igaz, és jól értelmeztem a dolgokat, akkor egy olyan programmal szeretnél formázni, ami a formázandó helyen van, tehát saját magát kéne formáznia. Az viszont nem fog menni. A megoldás, ha egy telepítő lemezt teszel be, és azon keresztül formázod, vagy a hardvertől függően esetleg lehet más rendszer is a gépen, akkor onnan. A lényeg, hogy ne arról a partícióról formázz amit formázni szeretnél.

2010. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy a működő operációs rendszer nem tudja leformázni saját magát menet közben. :) Kell egy oprendszer telepítő lemez, majd a BIOS-ban átállítani a boot-ot, hogy lemezről történjen, és telepítés közben tudod kijelölni a vinyót illetve partíciót, amire települni szeretnél, és ott lehet majd leformattálni.
2010. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, de egy kicsit lehet érthetetlenül írtam, de azon a winyón Vista van. Van egy másik winyóm is, azon pedig a Win7 van. És a Vistát szeretném leformázni, úgy hogy a Win7-be vagyok benn. Most akkor a leformázandó winyóról töröljem le a Windows-t és úgy formázzam le?
2010. máj. 24. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!