Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Phisx az mit jelent, mi...

A Phisx az mit jelent, mi célt szolgál? Valamint Ez csak is a Nvidia kártyáknál található vagy az AMD-éknél, csak más néven?

Figyelt kérdés
Videó kártya vásárlás előtt vagyok és szeretném ezt tisztázni. És még azt kérdezném meg hogy tudtok-e valamit a nyári Gforce 106 és a 108-ról?
2010. máj. 23. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

A PhysX az újabb játékok egy részében a fizika "megjelenítésére" szolgál. Ha jól tudom az NVidia készítette, de minden márkához.


A kártyákról nincs infóm, én már visszaálltam ATI-ra. ;)

2010. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Physx az Ageia által kifejlesztett hardveres fizikus gyorsító. Eredetileg külön kártyán kapott helyet egy Physx chip, aminek pusztán a fizikai számítások elvégzése volt a feladata. Persze, ha megvan a megfelelő szoftveres támogatás. Később a technológiát megvásárolta az Nvidia, ahogy annak idején a 3DFX-et is az SLI miatt, és beépítette a GPU-iba (Grafikus processzor).


A Physx-et viszonylag kevés játék támogatja, azok fejlesztését pedig az Nvidia szponzorálta. Az Nvidia sok figyelmet fordított arra, hogy az eredetileg többmagos processzorokon is futó Physx csak egy magon legyen képes futni, illetve arra az egy magra is eléggé rosszul optimalizálta. A Physx-et csak a CUDA (általános számítások, jól párhuzamosítható számítások végrehajtására szolgál) platformmal együtt lehet licenszelni, ami nagyon visszaveti a terjedését.


Az AMD megoldása az Intellel karöltve fejlesztett nyílt licenszű (bárki számára elérhető) HAVOK, az ATI Stream, és a szintén nyílt forrású OpenCL. Ezek sokkal jobban terjednek ingyenességük miatt.

2010. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A minden márka alatt azt is érted hoyg az ATI-knál is van?
2010. máj. 23. 16:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak azokon a kártyákon van, amelyiken Nvidia GPU található. Hogy ezen kívül milyen márkájú (Inno 3D, Gainward, ASUS, Zotac, GFB, EVGA) az már mindegy. De szerintem ez az előző válaszomból kiderült.
2010. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak a biztonság kedvéért kérdeztem rá:$

Tehát Ati kártyáknál ezeket nem haszálhatom ki?

2010. máj. 23. 17:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de nem buksz vele sokat. Körülbelül 3 tucat játék van a piacon, ami használja is, és ebből talán egy sem, aminél a játékmenetet is befolyásolja. Ami meg támogatja, abban is kikapcsolható. Márpedig mivel a fejlesztők csak akkor használják a Physx-et, ha az Nvidia fizet nekik érte, kihalásra van ítélve.
2010. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!