Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 200 ezer körüli gép spec,...

200 ezer körüli gép spec, Szerintetek jó?

Figyelt kérdés

Szeretnék számítógépet vásárolni, az alábbiakból:


cpu: Intel i5 7500

gpu: Gigabyte GTX 1060 3gb

alap:Gigabyte GA-B150M-DS3H

ram: Kingston 4gb ddr4 2133 mhz

táp: Cooler Master Elite Power 600W

merevlemez: Western Digital 1tb 64mb

ház: Zalman z11 Neo/z1 neo (megérné a nagyobb ház mert jobb benne a hűtés?)


Az egész setupot youtuberól néztem de gondoltam egy valamivel jobb intelt rakok bele, ennek ellenére működne a gép?



2017. júl. 16. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Működne, ha az alaplap eleve frissített BIOS-al jön vagy van 6. generációs processzorod a frissítéshez, egyszerűbb egyből b250 lapot venni, nem drágák.

Ram nagyon kevés játékra.

Tápból valami normálisabb minőségű kéne, pl: Corsair Corsair CX450M, be quiet! System Power 8 500W


(A géped terheléskor maximum 350W-ot vesz fel 12V ágon)


A gyári házhűtők (főleg spórolós zalman esetén) általában olyan minőségűek, hogy úgyis cserélni kell őket mert semmit sem érnek és hangosak cserébe.


Házhűtőnek tökéletes például: [link]

2017. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tápnál ragaszkodsz a CM-hez, akkor MasterWatt Lite 500W, ez az egyetlen olcsó de normális tápegységük jelenleg (meg a 400as testvére).
2017. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudsz valami 20 körüli alaplapot ajánlani?

Megnéztem a tápot erre gondoltál?( [link]


Amúgy azt elfelejtettem írni hogy 4 gigás ramból 2-t veszek

2017. júl. 16. 12:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen arra gondoltam, de ez jobb választás ha könnyen hozzájutsz (látom kevés helyen van most raktáron):


[link]


Vagy pont 20k-ért:

[link] Ez félmoduláris, [link] ezen a képen láthatod pl, hogy a felesleges kábeleit lehúzgálhatod, hogy ne legyen szenvedés az elhelyezésük.


pure power > cx 450m > system power a minőségi sorrend, a modularitás csak bónusz, attól függetlenül is jobb a belseje a pure-nek.

2017. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké kösz a helpet :)

Alaplapból szerinted a 2 közül melyik a jobb?

[link]



[link]


Esetleg hűtő kell a gépbe?

2017. júl. 16. 13:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van épp raktáron ahol veszed akkor PC Mate. 7500-ra elég a gyári hűtő talán még melegebb időben is, de néha hangos lesz, egy normál hőcsövesre én mindenképp áldoznék némi pénzt. Például: [link]


(régebbi lga 1150 és 1151 hűtőfoglalata megegyezik, ha keresgélni akarsz akkor 1150-hez ajánlottak is jók)

2017. júl. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm hogy segítettél :)
2017. júl. 16. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!