Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez a konfig így...

Beccikeseherezádé007 kérdése:

Szerintetek ez a konfig így menni fog együtt?

Figyelt kérdés

Szóval gépet szeretnék újítani,ezeket szeretném bele rakni:

Intel core i-7700k 4.2 ghz quad core-proci


Cooler master hyper 212 evo 82.9cfm sleeve bearing cpu cooler-proci hűtő


Msi h110M gaming micro atx lga 1151-alaplap


Kingston hyper x fury black 2x8gb ddr4 2133 mh-ram


Egyenlőre ennyit szeretnék megvenni, a régi procim már nagyon ramaty,a videókártyám egy r9 280x ami még kitart egy darabig de az nvidia 1060-1070-es kártyáin gondolkodom a későbbiekben.A tápom 600w-os.Az oldalon ahol összeállítottam ezt a fél konfigot azt írta hogy kell nyomnom egy BIOS updateot az alaplap miatt(h110 chipset).Ennek során lehet hogy egy másik cpu-t kell választanom ami támogatja a régebbi BIOS-t.Szóval gond van az alaplappal? Több alaplapot is kipróbáltam de ugyan azt írta mindegyiknél.Esetleg kompatibilítás problémák adódhatnak?Minden más a régi gépemből lesz benne,( 2 éves config) lehet,hogy esetleg más csatlakozója van például a merevlemezemnek,vagy másnak a gépben,vagy ez minden alaplapon ugyan az? A régi alaplapom egy asrock fm2a58m-dg3+-es. A válaszokat előre is köszönöm!



#Gaming #gépújítás #Intel Core i7-7700K #számítógép számítógépösszerakás
2017. júl. 15. 09:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy msi radeon r9 280x-em van és egy ideig ez is marad,ahhoz viszont ha jól tudom talán még többet is ajánl.
2017. júl. 16. 20:49
 12/13 anonim ***** válasza:

250W:

[link]


Ehhez az i7 7700K, 341W, sima 7700-zal 315W.


Plusz 100W, az 441 vagy 415.


500W boven eleg, barmelyik procit is rakod melle. Plane, ha VGA csere lesz kesobb, amit mar kiszamoltam feljebb, hogy bagatel fogyasztas.


Valamiert sok kerdezot, felhasznalot megnyugtatnak ezek az 500+ W-os tapok, hogy na, nagy Watt ertek, tuti nincs baj. Mint valami placebo. Szoval perze, bele lehet tenni a Trabantba a BMW M5 motort, de ettol fuggetlenul ugyanugy instant halal az egesz auto. Tap is hasonlo, lehet 600-700W-os tapod, mikozben a lenyeg kimarad belole, a minosegi anyagfelhasznalas, vedelem, stb. Nem veletlenul kerul tobb nagy Watt erteku tap 10.000 Ft koruli osszegbe, es egy 400W-os Be quiet Pure Power 18k-ba.


Sokan hangoztatjuk az oldalon, hogy vegyen a kerdezo minosegi tapot egy kis rafizetessel (es olyat, amire szuksege van valoban, nem 700W-ot a Pentium G4560 melle), de valamiert mindig mindig visszacsobogtatjak a 600-700W-os temat a kerdesukre erkezett valaszok utan. :D


Ne ertsd felre, ezt csak altalanossagban irtam, de az utolso valaszodban is kicsit ezt erzem, hogy van egy VGA-d, de ahhoz lehet meg a 600W is keves ami most van, mi meg itt ajanlgatjuk a 400W-os tapokat. :D


A tenylegesen eros tapok azoknak kellenek, akik masszivan huzzak a gepuket, vagy pedig SLI/CrossFire temaban operalnak. Magyarul, ket videokartyat hasznalnak. A tuningon, SLI-n kivul minden mas atlagos felhasznalasnak minosul, ahova indokolatlan az eros tap.

2017. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!Rengeteget segítettetek!
2017. júl. 17. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!