Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ismerősöm vett 2 éve egy...

Egy ismerősöm vett 2 éve egy Intel Celeron N3050 vagy N3060 1.60GHz szerelt notebookot (Dell, ha jól emlékszem), tegyen bele SSD-t?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kb. 90.000 Ft volt a notebook 2 éve, viszont tetű lassú, még netezni sem lehet vele anélkül, hogy ki ne hullana az ember összes haja. Windows fut rajta. Ha a vinyó helyett SSD-t raknék bele, gyorsulna vele jelentősen a rendszer? Megéri a 20 ropit? Mert így kb. használhatatlan.
2017. júl. 1. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Semmi értelme. Max a win gyorsabban bootolna valamennyivel.

Nem a HDD miatt lassú az.

Ez eleve egy szánalmasan alulméretezett gép.

2017. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az SSD simán megéri, bár lehet nem a háttér tár a gond.

RAM mennyi van!? 4GB akad?

2017. júl. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2 GB RAM. 2 éve azt mondta az eladó, hogy netezésre jó lesz. De ez nem igaz, netezésre sem jó.

Most akkor mi legyen? Tegyek bele SSD-t, vagy inkább adja el, és vegyen egy másikat? Nyilván árérzékeny az ismerősöm, azért vette 90.000 ft-ért, de most eddig a semmire adott ki 90.000-t.

2017. júl. 1. 10:12
 4/14 anonim ***** válasza:

2GB RAM fele elmegy a rendszernek, másik felének a fele, a vírus keresőnek, marad ~500MB kb. a programoknak.

Nekem a böngésző 1.2~1.8GB között visz el.

Ma már sajnos 4GB alatt egyre nehezebb használni a gépet.

Én 4 -el vettem, de bővítettem már 8GB -ra.

Ja'h ha van pl. tools programok, vagy Skype ami automatikusan indul, az simán felfalja az ismerősöd maradék RAM -ját.

Autoruns programmal célszerű ezeket is megnyirbálni.

[link]

(De óvatosan, mert rendszer eszközöket, és drivereket is kiiktathatsz)

2017. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szántóvető ***** válasza:
32%

ma már 4 giga ram a minimum.duplázni kéne,remélem nem 2x1 giga van benne..de akár 4 gigás modult is lehetne bele venni.és újratelepítés sem ártana.

addig is küldd rá ezt a progit: [link]

utána meg a jetboost-progit.vagy ha van egy pendrive-od akkor aktiváld a readyboost-funkciót.

2017. júl. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
#5: NE!!!! Azt soha! Több gondot, kárt okoz mint amit használ!
2017. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szántóvető ***** válasza:
32%
mi?az asc?én használtam több céges notin is,hiba nélkül,win 7 és 8.1 rendszeren.win 10-en még nem.
2017. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

Igen, Advances System Care olyan rendszer beállításokba is bele piszkál amiből gond adódik!

Leggyakoribb gond, azon túl hogy háttérben futva rosszabb mint egy vírus és fogja a gyenge gépeket.

Az hogy rendszer beállításoknál alap Services folyamatokat tilt le, amik gondot okoz pl. Windows frissítéseknél, hálózati megosztásoknál...

Illetve az úgy nevezet Gaming módja, sok más védelmi reészt is letílt ami így támadhatóvá teszi a gépet.

Pl. a Windows saját védelmi vonalát is kiiktatja, és Anonim módon akár rendszer fájlokba is belelehet piszkálni a Windows -ba.

(Hasonlót használt ki nem rég nagy pánikot okozó vírus is.)

2017. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
Mind ez azért hogy egy gombnyomással kikapcsoljunk pár services folyamatot amit Win+R: services.msc parancs után akár kézzel is megtehetünk.
2017. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, de konkrétumnak is örülnék, hogy akkor vegyek-e SSD-t vagy ne?

Eddig 1-1 van mellette, ellene.

2017. júl. 2. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!