Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan hangot hallok a gépházbó...

Olyan hangot hallok a gépházból, mintha valamelyik csapágy nem lenne jó. Szerintetek mi lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Néhány nappal ezelőtt kezdtem hallani ezt a hangot. Igazából olyan, mintha valami berezonálna, vagy vmelyik venti hozzáérne egy vezetékhez. De egyik sem, jól megnéztem. Ahogy a fülemet közelebb tettem olyan volt, mintha vmelyik csapágy adná ki ezt a hangot, de nem tudtam megállapítani melyik. A gépben 4 venti van plusz a procihűtő és a videokártya ventije, egyik sincs még egy éves se, de a ventik gyenge minőségűek. Nagyon remélem, hogy nem a vidikarival van baj. De ha mégis akkor mit lehet csinálni?


Még az is idetartozik, hogy csak akkor hallom ha játszok vmivel, tehát terhelés alatt. Lehet hülye kérdés, de ilyenkor magasabb rpm-en pörögnek a ventik és ez okozhatja?



2017. júl. 1. 02:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha valamelyik venti "hörög" azt okozhatja a por is, időnként nem árt kipucolni


Egyébként bármelyik ventilátort/hűtést ki lehet cserélni ha kell.

VGA-ra meg ha nagyon terheled, és melegszik, akkor eleve érdemes lehet beruházni egy normálisabb VGA hűtésre....

2017. júl. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Kipucolom a gépet, ráfér már.


Egyébként a ventik nagyobb rpm-en pörögnek, ha terheljük a gépet?

2017. júl. 1. 13:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Változó, de általában egy eszköz ventije (CPU, táp, VGA) annál gyorsabban pörög, minél melegebb az általa hűtendő alkatrész (Alapjáraton ezért is csendesebb a gép)
2017. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a sima ventik nem pörögnek gyorsabban gondolom.
2017. júl. 1. 20:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Mostanában már nem hallom. Biztos bejáródott...
2017. júl. 28. 03:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!