Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 RAM bővítés 4-ről...

Windows 10 RAM bővítés 4-ről 6 vagy 8 Gb-ra milyen javulást hozhat?

Figyelt kérdés

Core 2 duo e8400 van a gépben.

Lassúnak érzem, sokszor a ram-ot is valószínűsítem.

Ha bővíteném, akkor mekkora javulást hozhat, illetve miben?

És egyből 8-ra, vagy már 6 is elég lenne gyorsasághoz?

Másik kérdésem, hogy ez egy dell optiplex 780. Ebbe bele lehet tenni akármilyen ddr3-as memóriát?


Köszönöm a válaszokat!


2017. jún. 28. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
ebből van ddr2 -es és ddr3 -as verzió is szerintem. Úgy hogy nézd meg . Sokat nem segítenél rajta. Csak annyit hogy gyorsabban töltene be a windows . Meg több weblapot tudnál megnyitni .
2017. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

8GB vagy 16GB kell neki ,

uj gépbe 32-64GB ddr4(3000mhz) böven elég

2017. jún. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-ről négyre komoly változás. 4-ről 8-ra nem annyira már.

De RAM-ból sosem árt, ha neked megéri.

2017. jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, lesz gyorsulás,de azért nem kell csodákra számítani. Akkor ha egyformákat raknak bele, és esetleg még Dual-ban is mennek majd, némi gyorsulás felfedezhető lesz majd. Én is 4 Gb-ról váltottam 2*4 Gb-ra,és dual-ban lettek,agy kicsit gyorsabb lett a gép működése,és ezt úgy mindenben észrevettem. Gyorsabban betöltött, hamarabb indultak a programok is. Bár nekem 2400Mhz-es ramok vannak,ami már magában is elég gyorsnak számít. Egy szónak is száz a vége, azért 8 Gb ram nem baj ha van a gépben,inkább legyen több mint hogy elfogyjon menet közben.
2017. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hominida ***** válasza:
Gyorsulást csak akkor okoz a plusz RAM, ha olyan programokat használsz, amelyek nagy mennyiségű operatív memóriát használnak. A mostani játékok egy része ilyen, a programok leírásának "minimális gépigény" rovatát érdemes figyelni hozzá.
2017. jún. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!