Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki megtudja magyarázni...

Tearslayer kérdése:

Valaki megtudja magyarázni hogy lehet az hogy egyik napról a másikra minden grafikus kártya ára 30-60 ezerrel növekedett?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a kártya tegnap, június 19-én még 104 ezer forint volt ma már 133 ezer. És több kártyánál is láttam hasonló megmagyarázhatatlan áremelkedést. Hogy lehet ez?



2017. jún. 20. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ethereum\zcash t bányásznak minden minimum 4gb vramos kártyával, 1080\1080ti és a 2gb vramos vackokat leszámítva semmit nem lehet venni normális áron(sehol, nem csak itthon). Jelenleg 2-2,5 hónap alatt visszahozza az árát úgy, hogy az áramot is beleszámoltad, még a 460\560 4gb s változatait is elkapkodták a legtöbb helyen.
2017. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bitcoin és egyéb "digitális pénzek" árfolyama olyan jó, hogy tonnaszámra vásárolják őket "bányászni". Innentől kezdve közgáz. Nagy kereslet, kis kínálat, felmegy az ár.


Ha kipukkad a bányász lufi, akkor meg majd elárasztják ezek a kártyák a használt piacot, és mindennek leesik az ára. Új kártyáknak is, különben nem lehet őket eladni. Ez leghamarabb év végére várható.

2017. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
75%
Az még hagyján. Tavaly nálunk egy kétszobás panellakáért kértek nyolcmilliót, most meg tizenhármat, tizennégyet.
2017. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17:34: Hát csak nem lehet az utcán bányászni...
2017. jún. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utánanéztem ennek a "bányászatnak", hát mint mezei gamer én csak egy erős videokártyát szerettem volna, de akkor inkább várok vele év végéig...
2017. jún. 20. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert ez már egy új széria. Az ipon kb. fix árrést rak minden termékre. Ha meg a nagykerbe bejött drágábban a cucc, akkor drágábban vették át, és ezért ők is kénytelenek ezen az áron adni.
2017. jún. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves második, honnan gondolod, hogy leghamarabb év végén várható normalizálódás? Nem támadásból, hiszek neked, csak én is most akartam 1060-at venni, és dühít, hogy nem tudok, mert vagy elfogyott, vagy rohadt drága. Már kb nevetséges... Ezért érdekel hogy honnan az infó. :/
2017. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%

"Kedves második, honnan gondolod, hogy leghamarabb év végén várható normalizálódás?"


Az ősszel változni fog valami szabály az Ethereum (vagy mi) bányászásával kapcsolatban. Pontosan nem olvastam utána, de azt mondják, hogy utána nem fogja megérni videokártyával csinálni, mert akkor már nem hozza vissza a maga árát se. Többek között ezért is van most mindenki úgy rákattanva, mert tudják, hogy addig kell minél többet kihozni belőle.

2017. jún. 22. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!