Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem érzékeli a vinyót a gép!...

Nem érzékeli a vinyót a gép! Mi lehet a gond? (lent)

Figyelt kérdés

Tudom, elég hülye kérdés! :D

Nővérem gépe (asztali gép, nem tom fontos-e) már elég régi 4 és fél éves, de most eléggé lestrapálta magát! Eleve már azt nem engedte ezidő alatt, hogy kiporoljam a házat, mert f*sott, hogy baja lesz! :/ Hiába mondtam neki, nem értett a szóból! Most hogy sz*rakodik, megengedte! Eléggé kirámoltam a gépet, totál fullra leporoltam, aztán visszapakoltam mindent, elindítanám a gépet és még az elején az elején a memória ellenőrzésénél kiírja, hogy nem találja a merevlemezt! Leszedtem megint az oldalát, nézegetem, de minden vezeték helyén van, nem hagytam ki semmit, rendesen be van dugva, stb! Nem vagyok egy nagy gépzseni, de raktam már össze gépet párszor! És most fogalmam sincs, hogy mi van! Miért nem veszi észre? :/ Köszönöm a segítséget!


2010. máj. 18. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szép az,hogy a nővéred ilyen jól ismer téged.........:D
2010. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hát nem hiába félt nővéred :D

Én is félve porolom ki akkor is óvatosan.

Nekem akkor volt ilyen mielőtt az alaplapom meghalt.

sztem próbáld ki egy másik vinyóval ha van rá lehetőség, ha azt sem érzékeli akkor lehet hogy alaplaphiba...

2010. máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Arra tippelek, hogy nem ugyanoda dugtad vissza a kábeleket. Egyrészt:

ha a nővérednek(aki tényleg joggal volt elővigyázatos :D) még IDE-s merevlemeze van, akkor problémát okozhatnak a master-slave kapcsolatok, a vincsesztert a Primary Master csatolóra kösd rá

Másrészt:

a gép BIOS-a úgy jegyezte meg, hogy az xy csatolón lévő merevlemezről kell bootolni. Ha a merevlemezt a zz csatolóra dugtad rá, akkor a bios aztán nem fogja találni az xy-on.


Én azt ajánlom, hogy lépj be a biosba, (általában a del gombbal) és ahol a merevlemezek beállításai vannak, ott állítsd be a megfelelőre, hogy hol melyik csatolón milyen lemez van, utána pedig állítsd be a kérdéses merevlemezt elsődleges bootolási eszköznek.

2010. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!