Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor videochipje és...

Takysoft kérdése:

Processzor videochipje és dedikált GPU használata egyszerre lehetséges? (HEVC)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A konfigom a következő: Intel Core i7 6700, illetve van egy AMD R9 380 videokarim.


Játékra az R9 380 egész jól megfelel, csak sajnos nincs benne H265/HEVC illetve VP9 codec hardveresen támogatva, így a 4K youtube videók eléggé terhelik a procit, illetve 4K-s HEVC videókat elég nehezen viszi a rendszer, van olyan tesztvideó, (10 bites 60fps 4K), amit szoftveresen konkréten nem is bír a proci. Amúgy meg még youtube esetén is eléggé felpörgeti a prociventilátort, aminek azért van egy kis hangja.


Na most a prociban elvileg van egy Intel HD Graphics 530, ami ellenben támogat hardveresen H265 illetve VP9 lejátszást (igaz ez 10 biten csak partial, de ez most mindegy)


A kérdés az volna, hogy van-e rá valami mód, hogy hogy a videolejátszó szoftver (MPC-HC, MPC-BE lejszókkal próbálkozom) kihasználja a proci videochipjének a hardveres codectámogatását (Quicksync a neve asszem)?


Egyelőre eddig jutottam el:

UEFI-ben bekapcsoltam a iGPU Multi-Monitor beállítást. A gép felismerte a HD 530-at, és telepítettem is hozzá legfriebb drivert.

Eszközkezelőben fel is ismerte (bár az asztalra történő Jobbklikk context menüben nem jelenik meg semmi inteles opció...)


Illete azt tudom, hogy az AMD-nek van valami switchable graphics opciója, amiben be lehet állítani, h melyik videokártyán futnak dolgok, de legjobb tudomásom szerint ilyen opció desktop gépekre nincs.


Olvastam valami beállítást, hogy ilyen fake-kiterjesztett monitort kell hozzáadni windowshoz, azzal sokat játszottam, de a lejátszás továbbra is eszi a procit, és a tesztvideo (60FPS 8 bit 4K HEVC) szaggat, mint állat.


MPC beállításaiban is próbáltam a Quick-Sync-re állítani ezt-azt, de úgy nem nagyon ismert fel semmit.


Szóval valakinek esetleg valami ötlete, tapasztalata?



2017. jún. 2. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Tedd át alaplapra a monitor kábelt, vedd ki a dVGA-t és nézd meg a proci kihasználtságát ha az IGP-t használja lejátszás közben, tapasztalsz-e egyáltalán javulást, amiért érdemes tovább foglalkozni a dologgal.


Eszközkezelőben akkor most 2 kártya van, ugye? A monitorod támogat 2 bemenetet? Egyidejűleg bedugva, egyik a kártyából másik a lapból.

Eszközkezelőben tiltod az egyiket, akkor a másikra átkapcsol esetleg.

2017. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ehhez a módszerhez előbb szereznem kell egy HDMI kábelt... :)
2017. jún. 7. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!