Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha leformázom működni fog?

Ha leformázom működni fog?

Figyelt kérdés

Röviden az a helyzet, hogy volt az asztali gépemben egy 160 gigáb SATA-s vinyó, amiről futott a rendszer. Később vettem bele egy 500 gigás szintén SATA-s vinyót, amire feltettem a rendszert, így a windows betöltőképernyő előtt lehetett választani hogy a 160 gigásról, vagy az 500 gigásról akarok rendszert indítani. Na most én ki szeretném húzni a 160 gigásat, hogy csak az 500-as maradjon benne, de ha egyszerűen kihúzom akkor a választóképernyő helyett azt irja ki, hogy jelöljem ki a megfelelő boot eszközt és tegyem bele a boot media-t majd nyomjak egy gombot. Az lenne a kérdésem, hogyha a windows cd-vel leformázom teljesen a 160 gigás vinyót akkor megoldódik a helyzet vagy egyátalán el se fog indulni?

Előre is köszönöm


2010. máj. 15. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
megoldódik, igen.
2010. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy a boot szektor mindig a C meghajtóra kerül.Ha jól sejtem a 160-as a C az 500-as a D.Ha úgy van ahogy gondolom,akkor nem fog elindulni a 160-as nélkül,vagy ha azt leformázod.

Úgy indulna el az 500-asról/újratelepítés nélkül/,ha az lenne a C meghajtó és csinálnál egy javítótelepítést,így a boot szektort arra a lemezre írná fel.

Minderre nem tenném a nyakamat,de ha nem kapsz jobb választ,próbáld így.

2010. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy a 160 GB-osról átmásolod a boot.ini fájlt az 500 GB-osra, de az enyémet is használhatod.


Ott van bekonfigurálva, hogy a boot során honnan induljon a win.


Íme az enyém, az első sor a [boot loader]:



[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect /NoExecute=OptIn

2010. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Javítótelepítést úgy csináljak, hogy kihúzom a 160ast és a win cd-vel indítom a gépet? És ha ezt megcsinálom, akkor a most D meghajtóra (500as) telepített programok megmaradnak és futni fognak továbbra is?

2010. máj. 17. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!