Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 operációs rendszere...

Windows 10 operációs rendszerem van, kevés hely maradt a meghajtón, formázhatom a meghajtót?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy egy nem annyira jó laptopom van, és csak 28,5 giga hely van rajta, és csak egy meghajtó van rajta (a meghajtó neve Acer C meghajtó) 3,12 giga hely maradt rajta, pedig sok felesleges programot letöröltem a gépről, töröltem a Windows régi frissítéseit is, csak az újakat hagytam rajta. Windows 10 van rajta egyébként. Töröltem sok felesleges fájlt is, Avast vírusírtó van a gépen, vannak képek, a Windows és az Acer programjai vannak még a gépen, meg dokumentumok, zene, filmek, videók nincsenek. Feltelepítettem ma két olyan programot is, amikkel a felesleges fájlokat ki lehet törölni (CCleaner és Revo Uninstaller a nevük), ezeket lefuttattam, kitörölt nagyon sok mindent, az internetes előzményeket, cookie-kat, régi fájlokat, amik szemetek voltak, de még így is 3,12 giga hely van csak a meghajtón. Ha formázom majd a későbbiekben a meghajtót, akkor mi fog elveszni? Minden? Ha igen, akkor a Windows attól még meg fog maradni és be tud kapcsolni a gép? Vagy akkor a Windows is eltűnik róla? Szóval akkor ne formázzam meg a meghajtót? Akkor hát mit lehet csinálni ilyen helyzetben? Ne csináljak semmit soha, hanem törődjek bele hogy 3 giga hely maradt a meghajtón? Egyébként miért maradt csak ennyi? Ezt sem értem. Feltelepíteni nem tudok semmilyen más operációs rendszert, mert nincs CD meghajtó a laptopban, csak pendrive-ot lehet csatlakoztatni. Szóval csak a Windows 10 lehet rajta. Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 29. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha formázni akarod akkor ott semmi nem marad, indulni se fog, mintha egy embernek kitörölnék az összes tudását, mindent, érted?

A géped rettenet gyenge, venni kéne olyat ami neked jó és használható, ezzel nem kéne vacakolni.

Rufus-al lehet usb-s telepítőt csinálni, nem kell CD meghajtó!

Tegyél rá manjaro linuxot, az nem fogja megenni a C-det, olyan nincs hogy csak w10 lehet rajta..

2017. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
:-/ Nem gépet akartam írni hanem meghajtót, az gyenge nagyobb jobb kéne bele!
2017. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!