Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom rácsatlakozni...

Miért nem tudom rácsatlakozni a notebookommal a routerre?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy routert (Tp link WR340GD) , a számitógépet öszekötöttem vele meg a nettel, sugározza a wifit is normálisan, de egyszerűen a laptop próbál rácsatlakozni és kis idő után abbahagyja a próbálkozást, miért van ez igy? (windows xp van )
2010. máj. 14. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
ha a routeren WPA2 titkosítás van és windows xp sp2-d van, akkor azért. Az XP csak SP3-tól támogatja a WPA2-t (talán még a WPA-t is)
2010. máj. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha írnál kicsit többet a wifi beállításaidról talán könnyebb volna segíteni.
2010. máj. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nincs titkositás se kód, se semmi, ugy csináltam ahogy le van irva, lehet hogy a laptop beállitásai rosszak?
2010. máj. 16. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a laptop nem elég korszerű (802.11g ajánlott, de jobb az n), de az is lehet, hogy a laptop nincs jól beállítva.


Tuti, hogy az IP okozza a gondot. Nézd meg a routeren az IP beállításokat, DHCP konfigurációt (ez felel az automatikus címkiosztásért).


Nézd meg, hogy a laptopod wifi portjához van-e IP cím rendelve. Ha van, akkor állítsd át a címzést automatikusra. Ez általában működik.

2010. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!