Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan van hogy egy DDR4-es...

Olyan van hogy egy DDR4-es ram nem kompatibilis egy DDR4-es alaplappal?

Figyelt kérdés
Egy Gigabyte GA-B250M-D2V alaplapba bármilyen ddr4-es ramot lehet rakni? Egy visiontek 8 gb-s 2400 mhz-est néztem bele
2017. ápr. 21. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ritkán, de előfordul.
2017. ápr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És vétel előtt honnan tudhatom hogy kompatibilisak-e?
2017. ápr. 21. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:

van kompatibilitási lista, amivel biztosan menni fog az adott lap, mert kipróbálták.


DDR4-nél még nincs DDR4L mint pl DDR3 esetében (alacsony feszültségű), így bármilyet bele rakhatsz, de ha nagyobb az órajele, akkor le lesz korlátozva az alaplap által kezelni képes MHz-re.


Akkor lehetnek gondjaid, ha az adott ram órajelét nem lehet annyira visszavenni, amennyit az alaplap képes kezelni (akár OC-ban, akár alapjáraton), de tudtommal ilyen ram jelenleg nincsen (ismert neveknél, noname kínai vackoknál ki tudja).


A másik hiba, ha valaki túl nagy ramot vesz a gépbe, de ez szintén a régi gépekre vonatkozik (pl 16gb-os ramot berak valaki egy 4 slotos, max 32GB-ot kezelni tudó lapba, aminél értelem szerűen 1 slotnál csak 8gb-ot képes felismerni).


A kinézett ram jó lesz bele, menni fog.

2017. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok félét próbáltam már és még nem futottam bele ram kompatibilitási problémába ddr4 ramoknál, ddr3L már igen.
2017. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megveszem
2017. ápr. 21. 17:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!