Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX8350 tulajdonosok,...

AMD FX8350 tulajdonosok, Tényleg olyan rossz ez a processzor játékra mint ahogyan ezt beállítja a sok fórum?

Figyelt kérdés

2017-ben mennyire alkalmas még játékokra ez a processzor?

Mert 70%-ban csak azt olvasom, hogy az Intel jobb az AMD xar. De konkrét érvelést még nem sikerült találni. Fps-ben mennyi különbség lehet egy intel és e között 5-10 ?


2017. ápr. 12. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem annyira szörnyű, hogy használhatatlan lenne, de egy modern i5/i7/Ryzen alaposan meg tudja verni. Számokat hadd ne mondjak hasra ütve, minden prociról találsz ezer tesztet a neten, vesd össze őket.
2017. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MGéza ***** válasza:
100%
Alacsonyabb a magonkénti(egyszálas) teljesítménye, ezért a több magot használó játékoknál is erősebb lehet az fps drop jelenség, az akadás. Persze attól függ mivel hasonlítjuk össze, de úgy Gen3 i5 szinttől elég egyértelműen nem a javára billen a mérleg nyelve, ha a játékokat nézzük.
2017. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Saját vélemény warning...

Az a baj az FX-szel, hogy (a felépítéséből adódóan) nagyon ingadozó a teljesítménye. Vannak játékok amikben nagyon szépen teljesít, de némelyikben olykor gyalázatos eredményt tud felmutatni. Azonos órajelen sok esetben pedig egy első generációs i7 is képes túlszárnyalni...

Én szerettem volna a saját konfigomba egy FX-et, de végül nem bántam meg, hogy egy ezeréves i7-re ruháztam be.

2017. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem FX 8350-em van a mai napig. Szerintem Vulkan és DX12-es játékok elég jól kihasználják a processzort, szóval ott nem kell aggódni. De a DX11-es játékoknál előfordul kisebb instabilitás(framedrop). De ha nem akarsz GTX 1060/RX 480 fölé menni akkor bőven jó processzor. Hűtésnek, ha nem akarsz overlockolni, a Wraith hűtő(alap) tökéletes.

Szóval játékra még mindig jó. De szerintem már nem éri meg venni. Helyette vegyél egy i3 6300-at vagy 7300-at, játékokban jobban teljesít, kb azonos áron. Viszont ezekhez ajánlott venni egy processzor hűtőt ami plusz pénz.

2017. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A proci teljesen használható, ha már megvan, csak ezért nem kell kidobni, mert FX. Beruházni nem érdemes rá, mert az ár/érték arány nagyon gyenge. Jó alaplap kell hozzá stabil feszültségszabályozóval, normális hűtő, így már közel annyiba kerül, mint egy i5 stock hűtővel ès egy h110 lappal, de annak az is elég és sokkal jobb a teljesítménye.
2017. ápr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 timtam válasza:
én youtube-on láttam videót játékban kb.20-25 százalékkal kevesebb fps-t produkélt mint egy i7 3770k de munkában simán elbánt az i7-el. 30 másodpercet vert rá egészen pontosan.tény hogy alulmarad az intel i5 illetve i7-el szemben de a maga korában egy jó proci volt és most is az amúgy. az a baj hogy az intel-el hogy elképesztő mértékben túl van reklmámozva úgy propagálják hogy az i5 vagy i7 2-szer akkora teljesítményt ad le egymagra mint az fx-8350 holott ez azért erős túlzás az intel részéről:D
2017. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alap teljesítménye van ezeknek még ma is bőven. Hogy mi az igazi baj ezekkel az FX-ekkel az az hogy komolyabb feladatokkal, játékokkal használva egyszerűen túlmelegszik alatta a lap és a chipset.

Már abból is gáz van ha például egy mai komolyabb videokártyát teszünk mellé mert úgy túlpörgeti és melegíti az északi hidat hogy csak úgy jönnek utána a bluescreen-ek mint a franc.

2019. ápr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!