Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, hogy mi a gyakorlati különbség a GTX 1060 3GB és 6GB között?

Figyelt kérdés
FPS tesztekből nekem az jött le, hogy az a +5-10 frame nem éri meg a +12.000 Ft-ot. Valami extra észlelhető teljesítményt kapok azért a plusz pénzért?

2017. ápr. 4. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
A +12e Ft-ból +3 GB VRAM-ot kapsz.
2017. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A +3GB VRAM és nagyobb teljesítmény.

A 3GB-os verzió egy butított 6GB-os ami nem éri meg az árát mivel hamar kifut a VRAM-ból, helyette inkább ott az RX 480 4GB ami DX12-ben jobb is.

2017. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma a 3GB-os gtx 1060-nal, mint a 2 gb-os gtx 960 meg 2gb r9 380 kártyákkal.

Akkora a számítási kapacitása a vga procijának, hogy megtölti a ramot.

Nem egy embert láttam panaszkodni, leesik az FPS XY játékban ha maxon játszik 10-15 másodpercenként. Ez azért van, mert megtelik az a kis 2gb. A 3gb-os gtx 1060-nak is pontosan ez lesz a sorsa 1-2 éven belül. Játék közben 10-15 secenként leesik 1-2 re az fps-ed majd vissza. Majd le. Majd vissza. Nem éppen az élvezetes szó jut erről az eszembe.


A másik:

a 3gb-os verziónál a gpu is butított, nem csak több ramot kapsz, de valamivel jobb gpu-t is a 6gb-osnál.


Jelenleg szerintem jobban megéri az RX480, a driverei már eléggé napra készek, korai tesztekkel szemben jobban teljesít és több esélyed van, hogy kihúzza a 4GB vram.

2017. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 |Orfeusz| ***** válasza:

A játékok idővel egyre több VRAM-ot igényelnek, így egyazon kártya is az évek múlásával kifogyhat a VRAM-ból az új címeknél. Én is így jártam a 2GB-os R9-270X-szel.

3GB ma már szűkös egy ilyen jó kártyánál.

2017. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a válaszokat. Nekem a 3Gb-os van meg, csak érdekelt, miről maradok le, hogy nem adtam ki rá a plusz pénzt.
2017. ápr. 5. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!