Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 7700K -ra milyen léghűtőt...

I7 7700K -ra milyen léghűtőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Jelenleg ilyenem van a régi gépemből kimaradt!


[link]


De 4.5 turbo boost így is néha beleszalad a 65-70 fokba.

És akkor még nincs tuning! Vagy víz kellene inkább?


2017. ápr. 1. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ott valami nem stimmel, az a hűtő 180w tud hűteni.

Házhűtés van a házban?

A 4500mhz mekkora fesz tartozik? Mekkora a proci VID-je gyárilag?

A vízhűtés megoldás lehet, de ott is azt érdemes venni, aminek méretes hőleadó felülete van!!!

2017. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen van! Cooler Master Haf X kaszni van! Vagy esetleg olyanra gondolok,hogy nincs még vga-m. Alaplapi igp megy játék közben. Meg pl sarki bolti szám tech -ben vettem pasztát fehér 300 ft -s paszta. Épp onnan tudtam szerezni.
2017. ápr. 1. 11:22
 3/17 anonim ***** válasza:
65-70 még ok, de ha váltani akarsz akkor egy komolyabb noctua már az egyszerűbb foyladékhűtésekkel is felveszi a versenyt, esetleg egy silver arrow extreme. ez nagyon gépház függő kérdés..
2017. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

ja mondjuk most olvasva amit írtál befizetnék egy mx2-es pasztára, és kicsit visszavenném a voltage-t.

a házban ugye balanced airflow van?

2017. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez mi?a házban ugye balanced airflow van?

Miért vegyem vissza a voltot nincs tuning gyárilag megy.

2017. ápr. 1. 11:31
 6/17 A kérdező kommentje:
Habár a paszta az gondoltam rá de mikor összeraktam helyileg sajnos csak ilyet tudtam szerezni.
2017. ápr. 1. 11:32
 7/17 anonim ***** válasza:

#4

Tök vagány hogy minden második szót angolul írsz, így olyan mintha szakértő lennél.


A 65-70 fok teljesen normális, a közhiedelemmel ellentétben az intelek sokkal jobban melegednek mint az amd k, csak épp az intel sokkal jobban bírja(talán 105 fokig garantált a működés intelnél, amd nél ez brutálisan alacsonyabb, 4-6 magosnál 70, 8 magosnál 60 fok - mármint ez még az előző generációnál, ryzennél fogalmam sincs). Viszont ez a hűtő nem tuningra van, minimálisan hogyne, de semmi komolyat nem lehet elérni vele, én nem erőltetném. Ha nem akarsz vizezni akkor d14\d15 nagyon jó választás(én személy szerint nem is látom igazán értelmét a víznek ezek mellett, legjobb esetben is plusz 5-8 százalékot tudsz húzni a procin egy nagyon komoly vízhűtéssel, ez meg jó ha 3 százalék plusz teljesítményt hoz, cserébe viszont ráköltöttél 80 ezret - hobbinak kétségtelenül remek, de egyáltalán nem praktikus).

2017. ápr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem semmi ez a d14-15 megnéztem jó drága ,de lehet majd kerítek ,lehet használtan. Köszönöm a válaszokat mentek a zöldek.
2017. ápr. 1. 12:16
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem igaz, hogy az intel procik jobban melegednének az AMD prociknál, sokkal kevesebb teljesítményt vesznek fel a hálózatból és mivel azt alakítják hővé így fizikailag képtelenség. Egy 8 magos fx 4,5ghz 150-160w vesz fel a hálózatból, egy intel i7 100w.

Az olcsó fehér hővezető paszta nem a legjobb megoldás, azt érdemes lenne lecserélni, tényleg számít. Ami még kérdéses, hogy az alaplapi PWM vezérlés hogyan van beállítva, mert ha 55 fokig csak 50%-on járatja a ventit, akkor simán elképzelhető a 60fok teljes terhelés mellett sem pörög maximumon. Még egy apróság, a proci feszültség diszkrét értéken van vagy AUTO beállításon, mert nemrég teszteltem egy ASROCK z270 lapot amiben nagyon melegedett a proci és AUTO beállításon 1,4v felnyomta a feszültséget,ami nagyon sok, gondolom biztosra akartak menni. Beállítottam manuálisan 1,325v és simán vitte az 5ghz. Ha egy picit értesz a BIOS beállításokhoz, akkor jobb mindent kézzel behangolni és kitesztelni.

2017. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Asus strix E z270 lapom van. Szerintem nincs 1.4 -en. De majd megnézem.
2017. ápr. 1. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!