A laptop hűtőknek mik az előnyei és mik a hátrányai?
+nagyobb légmozgást tesz lehetővé, ezáltal javul a hűtés.
-Méret, plusz költség
Az én SZEMÉLYES tapasztalatom alapján:
Előny: Jól jár a gyártó.
Hátrány: Nem hűt semmit.
Volt hűtőpadom, ráadásul olyan, amin a ventilátorokat szabadon lehetett pakolgatni, de pár fokot hűtött csak, magyarul semmire nem volt jó.
Cooler Master Notepal U2 Plus volt nekem. Tudod mi jött be? A jégakku, na az 10 fokot biztos hogy hűtött rajta.
Nem tudom van-e ténylegesen jó hűtőpad, ami tényleg effektíven hűti a gépet. Ráadásul sok laptop alján csak egy kicsi kis bemenet van a levegőnek, tehát hiába van egy nagy benga ventilátor a hűtőpadon, ha az a laptop alján lévő műanyagot fújja, és töredéke jut csak be a gépbe a levegőnek. Pl. az én laptopomnak ennyi bemenetet gondolt a gyártó:
Hozzátenném még, hogy egy laptopnak nagyobb segítség évente egyszer kétszer kitisztíttatni, újrapasztáztatni, mint hűtőpaddal operálni. A hűtőpaddal nem fogsz sokra menni, ha már a több éves por pang a gépedben.
Nekem másfél éves gépem van, de eljött az idő pucolásra, mert már kezdek játék közben magasabb hőmérsékleteket mérni, mint amikor megvettem. Kezdek aggódni már kicsit, mert 100°C-ot lazán elérek GTA V-tel low beállítások mellett, CPU-ról van szó most.
Szóval a hőmérsékletet is jó monitorozni, akár több programmal (Speccy, Aida, openhardwaremonitor), mert jó visszajelzés, hogy mennyire hűt jól vagy nem jól a géped, eljött-e az ideje a takarításnak, stb. Meg ugye nem teszünk laptopot kanapéra, ágyra, szőnyegre, stb-re.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!