Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olcsóbbak lesznek a proik és...

Olcsóbbak lesznek a proik és a videokáryák a Ryzen, és az 1080Ti megjelenése után?

Figyelt kérdés

Teszem azt, venni akarok egy i7 7700-at, kb 100ezerért, akkor ha várok egy kicsit, akkor valamivel olcsóbban tudom megvenni, vagy 100ért jobbat?

Ugyanígy a videokártyáknál, ugye megjelent az 1080Ti, állítóleg ezután az 1080 500$-ba fog kerülni, akárhogy is számolom, az kb 150 ezert ft, itt ma ennyiért 1070-et kapnék csak (tudom, tegyem hozzá a 27% áfát), de én nagyon akkorsem találtam 1080-at 200k alatt.



2017. márc. 4. 01:25
 1/8 A kérdező kommentje:
vagyis nem megjelent, hanem egy héten belül jelenik meg
2017. márc. 4. 01:27
 2/8 anonim ***** válasza:

Pedig van 1080 200k alatt is.

Inkább a prociknál számítok jelentősebb árcsökkenésre. az 1080 árát inkább egy erőben hasonló AMD kártya tudná levinni. A Ti változat nem a leváltására készül tudtommal.

2017. márc. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem, de a hírek szerint jelentős árcsökkenés várható az 1080 részéről is
2017. márc. 4. 04:09
 4/8 anonim ***** válasza:
én nem vennék 1080-at 200ért. 70-80ért egy rx480 8gb a maradékot elteszed és amikor maaajd eeegyszer pár év mulva kevés lesz a 480 akármire is cseréled. Legalábbis szerintem nem ér meg +120at
2017. márc. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaz ha nem QHD t akarsz vagy VR ezni akkor fölösleges 1080
2017. márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy az amd-t az ördögtől valónak, tartom. továbbá, azért is vennék, hogy ne kelljen pár év múlva lecserélni
2017. márc. 4. 20:26
 7/8 anonim ***** válasza:

100 dollárral csökken az ajánlott fogyasztói ára az 1080 nak, de ezzel együtt érkeznek majd az erősebb memóriával szerelt darabok is, legjobb esetben is 30 ezerrel lesznek olcsóbbak a ma elérhető darabok.


A 7700k semmivel sem lesz olcsóbb a közeljövőben, külföldön pontosan egy árban van a ryzen 1700 al(és jó eséllyel marad is, játékok alatt valamivel erősebb, aki meg munkára vesz gépet annak eszébe sem jutna a 7700k 30 ezerrel olcsóbban sem, jelenleg elmondható hogy ha játékra kell gép, és az i5 kevés akkor a 7700k a legjobb választás). Pár hónap múlva jön a ryzen 5-3, azok megnyomhatják ezeket az árakat(a ryzen 7 kizárólag a 6-8 magos inteleket célozta), de erősen kérdéses hogy hogy sikerülnek(habár a tesztek is furák, egyelőre úgy tűnik hogy az asus lapokkal nem klappolt valami, azok kaptak szar eredményt akiknek ilyen jutott(na meg a memória sebesség is nagyobb kihatással van a vártnál, 2133 helyett 3200 mhz en futtatva a witcher 91 helyett 107 fps t produkált - ez rengeteg, pláne csak mem órajel miatt). Ha valóban csak szoftveres gondokról van szó, és ezeket ki is javítják mire jön a ryzen 5-3, akkor hatalmas áresés várható. Ha nem, akkor maradnak így az árak, csak 30-50 százalékkal olcsóbban lesz amd alternatíva ami 7-10 százalékkal tud kevesebbet mint a konkurencia(erre viszont a fanboyok miatt nem feltétlen kell reagálniuk, mint az látható is az értékelésekben az volt a szalagcím hogy a 7700k gyorsabb játékok alatt egy hangyafsznyival, nem az, hogy munka alatt egy 120 ezres 1700 hozza a 380 ezres 6900k szintjét, alacsonyabb(konkrétan kevesebb, mint fele) fogyasztással - persze várható volt, hogy március másodikától már senkit sem érdekel a fogyasztás, de azért valahol kiábrándító).

2017. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

javítanék a utolsó kommentemen, nem csak az amd-t, hanem a radeon-t is onnan valónak tartom.

Utolsó válaszoló, én elhiszem azt hogy a valóságban, a gyakolatban most elég szép teljesítményt mutatott be a ryzen, de egyszerűen nem tudok váltani, túlásogsan hozzászoktam már az intel és nvidida termékekhez, szinte mindig ilyen cuccaim voltam, nekem problémám sohasem volt velük.

Említetted a 7700k-t, én viszont a "k" nélkülit írtam, ez a kiszemelet egyelőre, arról mi a véleményed?

2017. márc. 6. 00:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!