Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 60 FPS felett szétesik a kép...

60 FPS felett szétesik a kép játékoknál. Van rá valami megoldás?

Figyelt kérdés

Lenne egy GTX1050 Ti-om és sajna csak egy 60hertz-es FHD monitorom.

Gondolom a 60hertz a probléma..

Játékoknál, mint például Rainbow six siege-nél kapok ~120 FPS-t, de tapasztaltam, hogy néha szétcsúszik, illetve szétesik a kép.

Erre van valami megoldás az fps lock-on és a vsync-en kívül?



2017. márc. 3. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Vsynch van erre. És tudod... Ha bekapcsolod semmi változás nem lesz, sőtt, jobban is fog futni, mivel nem fog széttpotyogni... Nem mindegy, hogy 120 vagy 60 van ott az egyik sarokban, ha a 60Hz miatt ugyanúgy max 60 fps jeleníthető meg? xD
2017. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom az a baja, hogy a vsync latencyt rak a játékra. De erre nincs más megoldás.
2017. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Erre van valami megoldás az fps lock-on és a vsync-en kívül?"

Ez kb. olyan kérdés, hogy "hogyan lehet kisebbé tenni egy file-t vágás és tömörítő program nélkül?"


A vsync csak és kizárólag erre van, hogy ne csússzon szét a kép.

2017. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hát a rainbow six az pont olyan játék ahova tényleg nem kell több 60 fps-nél nem úgy mint egy cs go -nál ahol 60 hz-es monitoron is simábbnak érzed 150 fps-el mint pl 90 -el ezt csak példának írtam . Nekem fel van húzva 75 hz-re a monitorom pl bf4-ben simább érzetet kelt mikor van 120 fps-em mint ha 60 hz-en menne ahol ilyen töredezett de ezt nevezik input lagnak ha jól tudom . Minden játéknak más a grafikus motorja .
2017. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Trevor. ***** válasza:

V-sync. G-Sync és Freesync nálad nem játszik.

#1 Igaz, hogy a szem 60hz-es monitoron nem fog 60fps-nél többet látni, viszont a játék gyorsabb lesz, ami előnyt jelent.

2017. márc. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5/5

ez már le rágott csont hogy mit lát a szem és mit érzékel az agy .. nem csak az freesny meg gysi -nél látható javulás ! Még mindig nem tudjátok mi az az input lagg és a több fps mért jó .

2017. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60hz monitoron 120fps kevesebb, mint 3ms előnyt jelent. A 60hz monitoron a 60hz-hez képest. Ez elhanyagolható ahhoz képest, hogy az emberek pingjei mennyire eltérnek egymástól. Még az is nagyobb input lagtól spórol meg, ha 125Hz irodai egeredet egy 1000Hz-sre cseréled, pedig már az is közel elhanyagolható.
2017. márc. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Trevor. ***** válasza:
#6 Tudom, mi az az input lag. Multiplayerben nyilván jobb a több fps, de singleplayerben teljesen mindegy, hogy 60 vagy 120fps-ed van.
2017. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!