Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet, hogy azért melegedik...

Lehet, hogy azért melegedik túl a processzorom, mert poros bent minden?

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A ventilátornak biztos hogy nem tesz jót a sok por, érdemes kitisztítani esetleg beolajozni. Ha ez nem segít szerintem cseréld le a ventilátort, sokkal halkabb lesz a gép és nem fog túlmelegedni.
2010. máj. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na meg ha a borda rakódott be porral, hiába forog a ventilátor, nem járja át a levegő.
2010. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges, nekem is ez volt a problémám(laptop), úgyhogy fogtam a porszívót és kiszívtam belőle a port.

Legalább 10fokkal csökkent a processzor hőmérséklete, és a ventilátor is már csak 2900at forog. Így most csendes és hideg:):D

2010. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Portalaníts, csak ne porszívóval. Nem veszed észre, leszív egy jumpert az alaplapról aztán majd pislogsz mért nem indul a gép
2010. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
így van, kompresszorral adj neki, persze ne 1 cm-ről. Kapjon a táp is.
2010. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaja. Ki kell takarítani.


Én mindig porszívóval + ecsettel csinálom. Szerintem jobb, mint a kompresszor, mert nem kavarja fel a port, hanem összegyűjti.


Megfogom az ecsetet (kis vízfestékes ecset, 10-es v. 12-es méretű, tiszta és száraz legyen), és elkezdem vele leporolni az alkatrészeket, közben a leszálló port porszívóval gyűjtöm össze (ehhez kis szívóhatás is elég).


Tisztítás előtt szétszedem a gépet dirib-darabra, leveszem a ventiket, kiszedem a bővítőkártyákat, kábeleket, meghajtókat; attól függ, mennyire takarítom ki.


Fontos, hogy ne vedd le a hűtőbordákat, valamint mindig csatlakoztasd le az összes ventilátorkábelt az alaplapról (a légmozgástól felpörgő venti áramot termel, ez kárt okozhat).


Amit lehet, általában le is törlök egy nedves ruhával (gépház, kábelek, rácsok, ventilátorok, meghajtók).


Általában elég félévente kitakarítani a gépet.

2010. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!