Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a gépről? Változtassak valamin, vagy rendelhetem?

Figyelt kérdés

BE QUIET! Silent Base 600 fekete

CORSAIR RMx Series 550W

MSI H270 GAMING M3

INTEL Intel Core i7-7700 3.60GHz 1151 BOX

NOCTUA NH-D15S

HyperX 16GB Savage DDR4 2400MHz CL12 KIT

MSI GTX 1060 GAMING X 6G

SAMSUNG 256GB 850 PRO


HDD-m már van. 2db 2 Tb-os.


Inkább munkára kell a gép, játék csak néha ha a gyerek odaül. Csendes gépet szeretnék építeni, elég hallgatnom az asszonyt mikor porszívóz.


400 ezret tudnék rá szánni.



2017. febr. 14. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudok belekötni. Hajrá !
2017. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5/5
2017. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok a karácsonyfadísz az alaplapon.
2017. febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A "csendes" koncepciót agyonüti a 2db HDD.


Az SSD annyiban más kb. az EVO-tól, hogy TLC helyett MLC cellákra épül, azaz több írást tud elviselni és 5 helyett 10 év a gari, én nem fizetnék érte mivel mindkettő gyakorlatilag 10+évig fog üzemelni, napi 20GB írás mellett is. Ott vannak a Samsung 960 Evo 256GB-s M.2 meghajtói, amik azért egy nagyságrenddel gyorsabbak a SATA SSD-éknél keress rá.

Hűtőnek a Be Quiet Shadow Rock LP-t ajánlanám.


Az a VGA árban már 100k felett van, hát annyiért nem igazán éri meg, amikor 135-ért már jó hűtésű gtx-1070 van. A játék csak mellékes, de attól még nem vennék ilyen rossz ár/értékű VGA-t, bő 10k-val van olcsóbb jó hűtésű 1060 6gb is...


Az a memória elég húzós árban van, nem hiszem, hogy profitálsz abból a kicsit alacsonyabb időzítésből. Akkor a felárat inkább Z-s lapba és gyorsabb memóriába (3200) tenném. Akár a K-s proci is megfontolandó, aminek alapból magasabbak az órajelei ezáltal gyorsabb is, illetve picit húzhatsz is rajta mindenféle probléma nélkül, azaz sokkal jobb ár/teljesítményt kapsz. Ha komolyabban is megrángatnád, akkor a Be Quiet Dark Rock TF hűtőt javaslom.


Ház nem rossz, bár a sok 5,25 hely benne nem épp "korszerű".


[link]


Egyébként nem rossz konfigot írtál, ezek csak megfontolandó apróságok...

2017. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az észrevételeket.


Nagyon zaj érzékeny vagyok, főleg munka közben, ezért a 2 hdd-n én is gondolkodtam, de hát ekkora ssd-k csillagászati árban vannak sajnos.


A többiben azt hiszem megfogadom a tanácsokat.

2017. febr. 14. 22:27
 6/7 nemma ***** válasza:

"Az a memória elég húzós árban van, nem hiszem, hogy profitálsz abból a kicsit alacsonyabb időzítésből. Akkor a felárat inkább Z-s lapba és gyorsabb memóriába (3200) tenném."


Hadd vitatkozzak ezzel, csak egy észrevétel:


1/2400*12= 5ns

1/3200*16= 5ns


Szóval elvileg ugyanaz a teljesítménye. Viszont ha olcsóbb a 3200-es, akkor oké.

2017. febr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olcsóbb.


Másrészt a sávszélesség is növekszik az órajellel (igaz azt nem nagyon veszi észre sehol, max. IGP-vel), az elérési időtől független...

2017. febr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!