Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges, hogy a Tracer...

Lehetséges, hogy a Tracer Tomahawk egerem veszekszik a Windows 7-tel?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy Tracer Tomahawk egeret, mivel tavaly ősszel vettem egy notebook-ot, és hát a touchpad az nem az én világom... Ezen kívül pedig mindig a fiam Razer Taipan egerét vettem kölcsön :) Volt már egy Tracer Scout-om, elégedett voltam vele, de tönkrement a görgője, így gariban visszakaptam az árát. Ennek ellenére bejönnek a Tracer egerek, ezért vettem egy Tomahawk-ot, mert az tetszett. Nem is lenne vele problémám (nincsenek nagy gamer igényeim), HA nem ugrálna időnként a kurzor! Egyszerűen néha fogja magát, és "teleportál" a képernyőn mondjuk 10 centivel odébb - teljesen random irányba... Ez főleg akkor kellemetlen, ha épp rányomnék valamire, például egy linkre, aztán mondjuk teljesen másra nyomok rá, netán becsukom az ablakot... Mivel elég érzékeny szenzora van (pl. fehér felületen nem működik) így tettem alája egérpadot. Tesoro egérpadom van az asztali gépemen, így arra gondoltam, hogy mivel az 2 színű (lila és fekete) ezért talán zavarba jön mikor húzom rajta. Így aztán vettem egy full fekete egérpadot (A4Tech X7-200MP), de nem javult a helyzet... A notebook-on 3 usb csati van, egy 3.0 és kettő 2.0, mindegyikben ezt csinálja. Ugyanakkor a többi itthoni egér (Razer Taipan, Microsoft, Zalman ZM-M401R) tökéletesen működnek, így nem a notival van a baj. Igen ám, történt, hogy arra gondoltam, hogy akkor meg kellene próbálni másik gépen, ezért megpróbáltam a fiam HP notebook-ján, illetve a saját asztali gépemen. Nos, ezeket a próbákat annál is inkább szorgalmaztam, mert a fiam notiján Windows 8.1 van, míg az én asztali gépemen Windows 7 van (64 bites, az asztalin meg a laptopomon is). Nem adtam volna 10%-nál több esélyt, de mégis: a fiam notebook-ján fél óra használat alatt sem tudtam reprodukálni a hibát (web böngészés, illetve CS), míg az asztali gépemen simán előjött... Ma újra teszteltem fél órát a fiam laptopján, ma sem jött elő a hiba. Konklúzió: 2 Windows 7/64bit rendszerű gépen megzavarodik, Windows 8.1/64bit rendszerű gépen pedig nem! Az összes többi itthon elérhető egerünk mindhárom gépen stabilan működik, tehát kizárásos alapon az operációs rendszer a probléma alapja. Kérdésem: ilyenkor mi van?! Driver ezekhez az egerekhez tudtommal nincs - a dobozán is az van, hogy csak rákötöd, és megy... Valami ötlet valakinek, hogyan tudom normális üzemre bírni ezt az egeret Windows 7/64bit alatt? Köszi! Üdv.

2017. febr. 13. 17:34
 1/4 A kérdező kommentje:
UPDATE: ha érdekel valakit... Tegnap volt alkalmam kipróbálni a Tomahawk-ot Windows 10/64bit oprendszer alatt. NEM HIBÁZIK AZ EGÉR. Kb. fél órát nyüstöltük a fiammal, de semmi. Tehát most már gyakorlatila 99.999999999%, hogy a Windows 7-tel akaszkodik össze. Ötletem továbbra sincs, fontolgatom, hogy írok a Tracer-nek, de nem hiszem, hogy van értelme. Azt hiszem ebből Win10/64 upgrade lesz. Üdv.
2017. febr. 28. 15:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Kellene egy Tini számítástechnika kategória!
2017. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Így van, neked. Akkor nem böfögnél be semmitmondó választ. A kérdést azért tettem fel, mert eedig nem gondoltam, hogy ilyen szintű és jellegű inkompatibilitás létezhet, tekintettel arra, hogy itt szabványos USB gyökérhubokról van szó. Mivel mások gyakirlati tapasztalata érdekel, azért fejtettem ki részletesen, és azért, ha valaki belefutott hasonlóba, akkor talán hasznosnak találja a leírást. Amúgy 39 vagyok, nős, van egy nevelt fiam (jujj, informatikusnak tanul, 19 éves) meg egy kislányom, ő egyelőre beszélni tanul... Jah, amúgy számtech műszerész vagyok. Na erre varrj gombot, te szánalmas.
2017. máj. 20. 01:43
 4/4 anonim ***** válasza:
:D
2017. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!