Milyen alaplapot és processzort vegyek erre a célra? (párhuzamos programozás)
Új PC (és notebook) vásárlása előtt állok, és szeretnék olyat venni, ami megfelel egy elég speciális igényemnek. Nem játékról van szó, nem is netezésről, hanem arról, hogy a párhuzamos programozás lett a hobbim. Olyan gépet szeretnék, ami nem feltétlenül gyors (bár az sem baj, de nem elsődleges szempont), hanem inkább minél több mag/cpu van benne, és ezt nem a threading-el érik el, hanem tényleg, fizikailag párhuzamosan, egymástól függetlenül, nem egymás elől CPU időt elhasználva futhatnak rajta a szoftvereim.
Kb. 2003 óta ÁLLÍTÓLAG az a trend, hogy nem magasabb órajellel jönnek ki a procik, hanem több mag kerül beléjük. Ennek ellenére én nem látom ezt a trendet a piacon, és max. 8 magos procikat lehet elérhető áron venni, amiről nem is feltétlen lehet tudni (amíg ki nem próbálod), hogy valójában csak 4 magosak-e, és hyper threadin-el látszik csak 8-nak az a 4 mag, vagy tényleg 8 magosak. Az is érdekelne, hol vannak a sok-sok magos procik? Már valahol 64-128 magnál kellene járnunk, ha a Moore törvényt kivetítjük 2003-tól kezdődően. Miért nincsenek ilyen procik? Csak azért, mert az átlag szoftverek nem képesek kihasználni őket?
A fő kérdésem persze nem ez, hanem hogy milyen alaplap-proci kombinációt ismertek, ami a magok számára optimalizál, és azért még megfizethető? Mit vennétek a helyemben?
Lehet AMD és Intel is, vagy akár ARM. Az AMD Zen érdekes választás lenne, csak még nem elérhető, amennyire én látom (bár 2017 elejére ígérték).
Szóval minden konkrét ötletet szeretettel várok! ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!