Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik cpu-az a jobb játékra?

Melyik cpu-az a jobb játékra?

Figyelt kérdés

I5 2400 vagy i3 6100 újonnan mind kettő 33.000 FT.

Használtat nem veszek. Tudom skylake sokkal újabb és ,hogy abba lehet később i5 öt tenni.. de nem fogok most váltani évekig. Amikor meg muszáj lesz skylake is régi lesz. Így csak az érdekelne játékokban melyik teljesítene jobban. FHD-n.



2017. jan. 14. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
i3-6100 jobb, de még jobb lenne egy g4560.
2017. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
árban az még jobb :D
2017. jan. 14. 22:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb kérdés az, hogy mid van? Alaplap? Ram?
2017. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Általános esetben egy i5 2400 manapság jobb lenne. Órajelben nincs 10% különbség köztük, viszont ez egy 4 magos processzor, az i3 pedig csak 2 mag/4 szálas.


Ha nem váltasz, akkor i5, de csak ha találsz hozzá megbízható alaplapot.

2017. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
I5-2400 szerintem jobb választás.
2017. jan. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

i5 2400 33k ért nagyon drága ha új ha nem én tuti , hogy az i3 venném sokkal nagyobb az órajele erősebb az 1 szálas teljesítménye

i5 höz alaplapot is újonnan akarsz venni ?

2017. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én az i3-at választanám. Azért sokkal újabb a technológiája mint a 2. genes i5-nek. Lehet néhol jobban is telseítene a skylake i3.

Ráadásul magonként erősebb.


A i5 sem rossz de az a gond, hogy már tényleg régi. Szóval így a fél konfig is régi lesz. Régi alaplap, régi ramok (ddr4-hez képest ugye), meg lehet kellemetlenek lesznel a portok, például usb 3.0. Jó ezek kényelmesebb dolgok már, amik nem annyira fontosak. De azért mégis sokat dobna a konfigon.


A másik, ha például 5 évre tervezed a gépet, akkor még nem lesz olyan elavult a skylake. Bár akkor a mostani 2. generációs i5-el és lappal már semmit sem fogsz tudni kezdeni és eladni is szinte fillérekért fogod tudni eladni, holott ugyan annyiért vennéd most mindkettőt.


5 év mulva teszel bele egy újabb procit, pl i5, vagy akár egy i7 és ismét jó lesz a géped 5 évig.

Persze többi alkatrész csere előfordulhat.


Ha arra gondolsz, hogy pár év múlva elavult lesz a skylake, akkor gondolj arra, hogy sokan még mindig használnak 1, 2 és 3. generációs procikkal felszerelt gépeket is. És igazából megálják a helyüket, (ahogy a skylake is fogja akár 10 év mulva is), de ilyenkor mindig gondolj a jövőre és előzd meg a potyázást.


Igazából már túl hosszú lett, nem is értem miért válaszolok, tök fáradt vagyok. Én meg regényezek

2017. jan. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen akkor 1151 előnyösebb
2017. jan. 15. 09:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Én véleményem szerint jobban járnál vele. Nem biztos, hogy erősebb de jobb választás szerintem.
2017. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de hol voltak egyesek az utóbbi 5 évben?

"sokkal nagyobb órajel" - ja, kb. +8%

"jobb architektúra" - ez igaz, mondjuk tippre +15-20% előnye lehet az i3-nak egyszálas teljesítményben, de aki modern játékokkal játszik, az valószínűleg többet profitál majd a 4 magból. A régebbi játékoknak meg úgy is mindegy, pl. egy WoT-ot elviszi az i5 is 2 szálon.


Itt igazából az a kérdés, hogy mi a célod. Egy Sandy Bridge félkonfigot kb. az új ár 50-60%-ából ki lehet hozni egy erősebb gépet. Pl. 20k egy i5 2400:

[link]

Viszont ha nem akarsz használt cuccokat, akkor a Skylake konfig a jövőben könnyebben bővíthető lesz.


Van még egy aranyközépút is, ami egy LGA 1150-es konfig lenne. Ezt ma még használt cuccokból, és bolti cuccokból is meg tudod építeni.

Pl. i5 4460 újonnan ~57k, használtan 40k, i7 használtan 60-70k.


Valóban van némi kockázat használt cikkeknél, de speciel a CPU csak egy darab ellenállás. Ha nem adod oda a kutyának játszani, akkor nem fog meghibásodni.

2017. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!